Vali Koçak’tan Genel Toplantı

Yeni seçilen İl Genel Meclis üyeleri ile birlikte yemekli bir toplantıda biraraya geldi

Vali Koçak’tan Genel Toplantı Güncel

Toplantıya Vali Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, İl Jandarma Komutanı Sefer Resuloğlu, Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu iştirak etti.

Toplantıyı hem tanışma ve hem de iş yemeği olarak düşündüğünü ifade eden Vali Ömer Faruk Koçak konuşmasında şunlara değindi; “İl Genel Meclis üyelerinin belediyelerin dışında kalan alanlarda her türlü hizmet sunma adına vatandaşlar tarafından görevlendirilmiş en üst karar organı olduğunu bir anlamda belediye sınırları dışında kalan yerlere belediye hizmetlerini yapıyor diyebiliriz.

İl’in yönetiminde önemli kararlar almak için görevlendirilmiş, toplumsallık katılımcılığın, demokrasinin en önemli unsurlarından birisiniz. Bu açıdan sizin Genel Mecliste yapacağınız işler bizim için son derece önemlidir. Kamu hizmetlerinin, Devlet tarafından sunulan hizmetlerin gerek Belediyeler, gerek İl Özel İdareleri tarafından gerek köy idareleri tarafından olsun esasen bir bütün olarak sunulmak durumunda, bu demek değildir ki karar organları bağımsız olmayacak hayır bağımsız olarak çalışacaklar, kendi kararlarını alacaklar ama iş birliği yapabilmeyi becerebilmeliyiz. Hem merkezi idare kuruluşları bunu yapabilme kapasitelerine sahip olmalı hem de mahalli idare kuruluşları hem kendileri arasında hem de merkezi idare ile koordine içerisinde çalışmalı ki kamu kaynaklarını daha iyi kullanalım. Vatandaşın hizmetine daha iyi sunalım. Belediyenin ihtiyacı olduğunda biz belediyeye destek olabilmeliyiz, bizim ihtiyacımız olduğunda da Belediyelerin bize destek verebilmesi lazım. Nihayetinde her zaman söylüyoruz hedefimiz insandır, insanın mutluğudur onlara hizmet götürebilmektir. Bunu nasıl yapabileceksek en doğru şekilde yapmalıyız. Bunun mekanizmasını da hep birlikte oluşturmalıyız. Bu açıdan sizlerin İl’in bütününü temsil eden insanlar olarak hem ilçelerdeki Belediye Başkanlarımızla hem İlçelerdeki Kaymakamlarımızla, merkezde Belediye Başkanımızla ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla beraber çalışma konusunda ciddi bir köprü göreviniz olacak bizlere oradaki hizmetlerin gidişatı hakkında vatandaştan aldığımız bilgileri, kendi gözlemlerinizi ve önerilerinizi ulaştırdığınız gibi ayırca alacağınız kararlarla da bizim yapacağımız hizmetlerde yol gösterici olacaksınız.

Ben de önümüzdeki beş yıl içerisinde Genel Meclis Başkanımızın ve Belediye Başkanımızın da söylediği gibi hep beraber siyasi kimliklerimizi bir tarafa bırakarak vatandaşın mutluğu ve huzuru için, refahı için daha müreffeh yaşayabilmesi için elimizden geleni yapacağız ve önemli hizmetler yapabileceğimizi düşünüyorum. Bunun için önemli olan problemleri doğru tespit etmek, teşhis etmek onun çözüm yollarını ortak akılla beraberce tespit etmek, onları planlamak kaynaklarımızı planlamak ve gece gündüz demeden, yorulmadan bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiyle –ki bu enerjiyi vatandaşımızdan alıyor olacağız.

Bu çalışmalarımızın sonunda geriye dönüp baktığımızda tek bir beklentimiz bu süreç içerisinde vatandaşın memnuniyetini kazanmak ve duasını almak olacaktır.

İlimize sizden önce hizmet veren İl Genel Meclis üyelerimize ve yeni seçilen siz İl Genel Meclis üyelerine çalışmalarınızdan dolayı ve davetimize katılımınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Toplantıda söz alan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Elazığ’ı gelişmiş bir kent haline getirmek için İl Belediye Meclisi ne kadar önemli ise İl Genel Meclisinin de o kadar önemli olduğunu ifade ederek; secimle gelen siyasiler hangi partiden olursa olsun Elazığ’a hizmet için geldiklerini bu nedenle Elazığ’ı sadece merkez olarak düşünmediklerini tüm ilçeleri ve köyleriyle bir bütün olarak düşündüklerini ve Elazığ’ın tümüyle kalkınırsa bir anlam taşıyacağını belirtti. Bu nedenle kurumlar arası diyalog ve çalışmaların İl’in kalkınması ve gelişmesinde önemli yeri olduğunu ifade ederek böyle bir toplantının gerçekleşmesine vesile olan Sayın Vali’me teşekkür ediyor ve İl Genel Meclis üyelerini tebrik ediyorum dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Metin Baki Ölçücü ise; Biz Elazığ’ımızın sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları birlik içinde çözmeye gayret edeceğiz bu süreçte tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket etmek için desteklerini bekliyoruz diyerek Sayın Valimize ve Belediye başkanına teşekkürlerini dile getirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom