İçme suyumuz 300 litre arttı!

Elazığ Belediyesi şehir nüfusunun artış göstermesine bağlı olarak artan su ihtiyacını gidermek adına saniyede 300 litre daha fazla suyu abonelerine göndermeye başladı.

İçme suyumuz 300 litre arttı! Güncel
Elazığ Belediyesi şehir nüfusunun artış göstermesine bağlı olarak artan su ihtiyacını gidermek adına saniyede 300 litre daha fazla suyu abonelerine göndermeye başladı. Bu kapsamda Elazığ Valisi Muammer Erol ve Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu P1 pompa istasyonunda bazı incelemelerde bulundu. 
 
Burada belediyenin yapmış olduğu çalışmalar hakkında İşletme ve İştirakler Müdürü Harun Tuzsuzoğlu’ndan bilgiler alan Vali Erol ve Başkan Selmanoğlu daha sonra yeni enerji nakil ve terfi hattını devreye koyarak saniyede 300 litre daha fazla suyu abonelerine ulaştırdı. 
 
TUZSUZOĞLU: “ABONE SAYISI 70 BİNDEN 130 BİNE ÇIKTI”
 
Ziyarette değerlendirmede bulunan İşletme ve İştirakler Müdürü Harun Tuzsuzoğlu, şuanda Elazığ Belediyesinin Mollakendi Beldesinde bulunan ve 25 adet derin kuyulardan temin edilen suyun şehir merkezine ulaştırıldığı P1 pompa istasyonunda bulunduklarını kaydederek açıklamasına şöyle devam etti: “Abone sayımız birkaç yıl öncesine kadar 70 bin civarındayken bugün abone sayımız 130 bin dolayında. Yani şehrin her geçen gün gelişmesi ve büyümesine bağlı olarak yeni yerleşim yerleri oluşuyor ve su ihtiyacı doğuyor. Bir nevi abone sayımız 2 katına çıkarken bizler son yapmış olduğumuz çalışmalarla su miktarını 2 katından daha fazla bir seviyeye ulaştırdık. Pompa istasyonumuzda bulunan enerji nakil hattı, terfi hattı ve pompa ve elektrik panolarının devreye alınmasıyla birlikte saniyede 300 litre daha fazla suyu abonelere ulaştırıyoruz. Bir nevi su ihtiyacı konusunda bizler artış miktarının önünde bir grafik sergiliyoruz ve bunu da yapmak zorundayız, çünkü su konusu son derece riskli bir konu ve elektrik kesintisi başta olmak üzere arıza ve diğer nedenlerle oluşabilecek sıkıntıların önünde yer alıyoruz. Bugünden itibaren yeni yerleşim yerlerimiz olan Çayda Çıra Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesinin üst kısımları, Ataşehir ve Sürsürü Mahallelerimizde bulunan abonelerimize daha fazla miktarda su sağlamış olacağız.”
 
 
VALİ EROL : “ELAZIĞ BELEDİYESİNİ TEBRİK EDİYORUM
 
İşletme ve İştirakler Müdürü Harun Tuzsuzoğlu’nun ardından bir değerlendirme yapan ve suyun hayatın olmazsa olmazı olduğunu belirten Elazığ Valisi Muammer Erol, belediyeler açısından suyun son derece zorlukları olan bir konu olduğuna ifade ederek, belediyelerin en fazla emek ve çaba sarf ettiği konu olan su noktasında, belediyenin önemli işlere imza attığını kaydederek sözlerine şöyle devam etti:
 
“Harun beyden dinledik ve öğrendik ki belediyenin Elazığ’ın şehir merkezine su verme yükü yaklaşık olarak 2 kat artmış. Öğrendik ki bu yeni pompa istasyonlarının devreye girmesi ve yapılan diğer çalışmalarla Elazığ Belediyesi abone sayısındaki artışın önüne geçmiş durumda. İyi bir kapasite oluşturulmuş ve bunun sağlanmasında emeği geçen herkesi başta Belediye Başkanımız olmak üzere tebrik ediyorum, Allah muvaffak etsin ve ilimize hayırlı olsun.”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom