Vali Koçak Mahalle Muhtarları İle Buluştu

Merkez mahalle muhtarları ve merkeze bağlı belde muhtarlarıyla bir araya geldi

Vali Koçak Mahalle Muhtarları İle Buluştu Güncel

Vali Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Yardımcısı Mesut Gençtürk, İl Jandarma Komutanı Albay Sefer Resuloğlu, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek ile birlikte merkez mahalle muhtarları ve merkeze bağlı belde muhtarlarıyla bir araya geldi.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda Vali Ömer Faruk Koçak, 30 Mart Mahalli İdareler seçiminde merkez ve belde muhtarlıklarına seçilen muhtarlara yeni görevlerinde başarı dileyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bu tür toplantıları düzenlediği için Vali Ömer Faruk Koçak’a teşekkür eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Bir şehrin kalkınmasında, gelişmesinde ve ilerlemesinde kurumlar arası koordinasyon çok önemli. Her kurumun bu şehre katacağı çok önemli şeyler var dolayısıyla her kurumun iyi koordine olarak güç birliği yapması inşallah Elazığ’ı kısa zamanda geleceğe taşıyacak ve bölgesinin en iyi illerinden birisi haline getirecek.”dedi.

Temel hedefimiz vatandaşımızın mutluluğu ve refahıdır diyen Vali Koçak konuşmasında; “Muhtarlarımız vatandaşa hizmet götürmede vatandaşın gördüğü ilk kapı, vatandaşımız onlara en kolay şekilde ulaşıyorlar. Dolayısıyla onların vatandaşımızın ihtiyaçlarını, sıkıntılarını görmeleri ve bunu mahalli idareler olsun, merkezi idarenin taşra teşkilatı olsun devletin diğer kademelerine aktarmaları hayati görevlerini ifade ediyor. Biz hem mahalli idareler olarak, hem merkezi idare olarak devletin hizmetini bir bütün olarak görüyoruz. Vatandaşımıza hizmet götürürken hiç kimseye inancı ne olursa olsun, etnik yapısı ne olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeden hizmet götüreceğiz.

Adaletli hizmet götüreceğiz. Adaletli demek zayıfın daha korunacağı, öncelik verileceği, dezavantajlıların önceliklendirileceği, ama kurallar önünde de herkesin eşit olduğu bir yapı demektir. Eşitlik her zaman adalet demek değildir, daha zayıfın daha çok kollanarak güçlü ile eşit hale getirilmesi adaletin kendisidir. Bunu yaparken muhtarlarımızın bu ilkeleri kavrayıp, bunun gereğini yerine getirme konusunda vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, ihtiyaçlarına da hem mahalli idarelerimize hem de bize aktarmaları konusunda da ciddi görevler düşüyor. Biz bu konuda doğru mekanizmaları oluşturarak bize ulaşmalarını sağlayacak gerekli çalışmaları sağlayacağız. Ayrıca kendi aramızda da koordinasyonu devam ettirerek gerekli hizmetlerin etkili yapılmasını sağlayacağız.”dedi.

Toplantı, Vali Koçak’ın köy muhtarların karşılıklı görüş alış verişi ile sona erdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom