Hilalkent'ten Doğukent'e Tek Bilet

Tek araç ile ulaşımını sağlayan ring seferleri, 9 Mayıs Cuma gününden itibaren seferlerine başlıyor

Hilalkent'ten Doğukent'e Tek Bilet Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın talimatları doğrultusunda Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından vatandaşların aktarma yapmaksızın tek bilet ile birçok noktaya tek araç ile ulaşımını sağlayan ring seferleri, 9 Mayıs Cuma gününden itibaren seferlerine başlıyor. Uygulamayla vatandaşlara maddi ve manevi birçok kolaylık sağlanmış oluyor.

PAZAR GÜNÜNE KADAR DENEME SEFERLERİ
9 Mayıs Cuma günü başlayacak ring seferleri, 11 Mayıs Pazar gününe kadar deneme amaçlı seferlerine devam edecek ve iki gün içerisinde muhtemel yaşanabilecek olumsuzluklar tespit edilip, çözüme kavuşturulduktan sonra, ring seferleri son şekliyle 12 Mayıs Pazartesi gününden itibaren seferlerine ara vermeden devam edecek.

2 BİLET 2 OTOBÜS YERİNE TEK BİLET TEK OTOBÜS
Yapılan ring seferleriyle vatandaşlar seyahat etmek istedikleri birçok noktaya çok daha ekonomik ve tek bir araçla konforlu bir şekilde seyahat etmiş olacaklar. Örneğin Hilalkent’ten ring sefer hattına binen bir kişi Hastane, Üniversite, Doğukent, Otogar ya da Asri mezarlık gibi belirli noktalaya normal şartlarda iki otobüs değiştirip, iki bilet ödeyerek giderken, ring sefer hattıyla tek araç ve tek bilet ile çok daha ekonomik ve aktarma yapmadan bu noktalara gidebilecekler.

RİNG SEFERLERİ SARI REKLİ OTOBÜSLERLE YAPILACAK
Vatandaşların herhangi bir karışıklılık yaşamaması içinde Elazığ Belediyesi araç filosuna geçtiğimiz aylarda yeni dâhil olan sarı renkli otobüsler bu seferde hizmet verecek. Bu sayede okuma yazması olmayan, ya da görme sıkıntısı yaşayan vatandaşlar dahi çok kolay bir şekilde sarı renkli araçları diğer otobüslerden kolaylıkla ayırt edip, bu otobüslerin ring seferi yapan araçlar olduğunu anlayabilecekler.

HİLALKENT VE DOĞU KENT’TEN KARŞIKLI SEFERLER
Saat 07.00’de Hilalkent ve Doğukent Mahallelerinden karşılıklı başlayacak olan Elazığ Belediyesi Ring Seferleri iki saat aralıklarla akşam saat 19.00’a kadar devam edecek. Konuyla ilgili Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre ring sefer hattının güzergâhı ise şu şekilde belirlendi.

İŞTE MAHALLE MAHALLE RİNG SEFER GÜZERGÂHI
Hilalkentten başlangıç ve Baskil kavşağından dönüş, Malatya Caddesi Çayda Çıra Kavşağından çevre yolu güzergâhında Olgunlar Mahallesi boyunca Atatürk Bulvarını takiben Mini terminal, Medical Park Hastahanesi, İstasyon Tren Garı Kavşağı, Cahit Dalokay Bulvarı, Doğu Garajı, Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Asri Mezarlık. Asri Mezarlıktan kavşağından dönüş yapılıp Salı Baba Bulvarı ve takiben Çatalçeşme Mahallesi, ardından Doğukent Mahallesi Prof. Dr Mustafa Temizer Bulvarı, Bölge Hastanesi kavşağı, Mimar Sinan Caddesi, Kırklar Mahallesi, Prof. Dr Bahattin Öğel Caddesi, İtfaiye Kavşağı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Harput Kavşağı (Belediye Makine İkmal Müdürlüğü) takiben Yunus Emre Bulvarı, Harput Devlet Hastahanesi Kavşağı, Fırat Üniversitesi Araştırma Hastahanesi Kavşağı, Yahya Kemal Caddesi Fırat Üniversitesi girişi Rektörlük binası ve Eğitim Fakültesiyle, Elazığ Müzesi ve ardından Çayda Çıra Kavşağından çıkış, Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi, Adliye Binası, Elazığ Zülfü Ağar Polis MYO kavşağından Beyzade Efendi Bulvarına geçiş, Hazardağlı kavşağından Malatya Çevre Yolu istikametinden Tapu Bölge Müdürlüğü ve Hilalkent’e geri dönüş.

VATANDAŞA EN İYİ HİZMETİ EN KOLAY VE UCUZ ŞEKLİYLE SUNACAĞIZ
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz: “ Elazığ Belediyesi olarak vatandaşlara en iyi hizmeti en kolay şekliyle sunmayı amaçladıklarını” kaydederek şunları söyledi:
“Elazığ her geçen gün büyüyor ve gelişiyor buna paralel olarak da toplu ulaşım güzergâhlarında zaman zaman değişimler ya da yeni seferler eklenmesi gerekebiliyor. Bu bakımdan Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından başlatılacak olan ring seferleriyle halkımız çok daha ekonomik ve çok daha rahat bir şekilde istedikleri noktaya ulaşabilecekler. Yapılacak olan deneme seferlerinin ardından muhtemel olumsuzlukları gidererek yada ihtiyaç halinde sefer sayılarını artırarak ring sefer uygulamamıza devam edeceğiz.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom