Demir; Feyzioğlu Taraf Olmuştur

Elazığ Baro Başkanı Av. Adnan Demir; 'Feyzioğlu Taraf Olmuştur

Demir; Feyzioğlu Taraf Olmuştur Güncel

Elazığ Baro Başkanı Av. Adnan Demir, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun Danıştay Kuruluş Yıldönümünde yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.
Demir, yaptığı yazılı açıklamada, “Danıştay Kuruluş Yıldönümü açılış konuşmalarında Sayın Başbakanımız ile TBB Başkanımızın yaşamış olduğu gerginliği, üzüntüyle seyretmiş bulunmaktayız. Bu tür polemiklerin ülkeye faydası olmadığı gibi her törenin bu tür gerginliklere dönüşmesi toplumsal bölünmeyi ve huzursuzluğu artırmaktadır.

Özellikle Sayın Metin Feyzioğlu’nun misafir olarak katıldığı ve ev sahibi Danıştay başkanının dahi 20 dakika konuştuğu bir toplantıda 1 saat konuşması, konuşma içeriğinde Danıştay’ın yıldönümü kutlamalarına hiç de uymayan siyasi konuşmalar yapması, Van depremi nedeniyle görüşme yapmış olduğu insanların selamını getirdim diyerek o toplantının özüne aykırı tabirler kullanılması, konuşmalarda siyasi iktidarı eleştiriden daha çok tehditkar bir tavır sergilenmesi, bu üzüntü verici olayın yaşanmasına sebep olmuştur.

Yine Barolar Birliği Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu, konuşmasının sonunda tarafsız bir Cumhurbaşkanı isteyerek, kendisinin taraflı olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Geçmişte ülkemize Cumhurbaşkanı olan herkesin bir tarafı ve siyasi fikri hep olmuştur. Herkesin bir tarafı vardır ve tarafsız olmak mümkün değildir. Ancak Sayın Metin Feyzioğlu şunu bilmelidir ki önemli olan tarafsızlık değil adaletli olmaktır. Adil olamayanlar tarafsız olamazlar.

Konuşmasını objektif bir gözle ve zihinle takip eden her insan, sayın Barolar Birliği Başkanımızın taraf olduğunu açıkça görmektedir. Yeni Avukatlık Kanununun yapılmasının hızlandırıldığı ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin yaklaştığı şu günlere mahsus gerginlik yaratıcı konuşmalar ve iktidara karşı çatışma için bahaneler üretilmesinin zararını yine biz avukatların görmemesini temenni ediyoruz.

Öyle gözüküyor ki askeri vesayetin sona ermesi, bazı kesimleri rahatsız etmiş ve o boşluk, sivil toplum kuruluşları yada devlet içerisinde yapılanmalarla doldurulmaya çalışılmaktadır. Ancak şunu artık herkes iyi bilmelidir ki halkın demokratik tercihleri sonucu gelen iktidarlara, sözle dahi olsa balans ayarı vermeye çalışmak antidemokratik bir tavır olup özgürlüklerin savunucusu olan barolara yakışık almaz.Yıllarca insanlara zulmeden ve özgürlüklerini kısıtlayan anlayışları unutmadık ve hiçbir zamanda unutmayacağız.” İfadelerine yer verdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler