Ağaç Ve Bitkilere Zirai İlaçlama

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler İlaçlanıyor.

Ağaç Ve Bitkilere Zirai İlaçlama Güncel
Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler yaz mevsimine girilmesiyle birlikte vatandaşların özellikle park ve dinlenme alanlarında olumsuz bir durumla karşılaşmaması adına yaprak biti ve benzeri zararlı canlılara karşı ilaçlama çalışmasına başladı.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan ve olumsuz vakalara karşı şimdiden önlem alıp ilaçlama işlemine başladıklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “şehir merkezi içerisinde yer alan yeşil alan ve parklarda özellikle bitki haşaratına, ağaç ve yaprak böceklerine karşı etkin bir ilaçlama çalışması içerisinde olduklarını” belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Özellikle yaz aylarında ağaçların daha gür, sağlıklı ve çevresi ile bütün olabilmesi için ilaçlama yapıyoruz. Bu ilaçlama ile ağaçların bit, sinek ve istenmeyen diğer zararlı haşaratın yuvası olmasını engelliyoruz. Özellikle yaz aylarında vatandaşlar belediyemize ait park ve dinlenme alanlarında uzun süre vakit geçirip, dinlenme imkânı buluyorlar, hemşerilerimizin olumsuz bir vaka ile karşılaşmaması adına ekiplerimiz çalışmalarına mevsim boyunca devam edecekler“ dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom