Altıntaş Isı Yeni Yatırımlarla Büyüyor

Altıntaş; Yurt Dışı İhracatlarımızı Artırmayı Planlıyoruz

Altıntaş Isı Yeni Yatırımlarla Büyüyor Ekonomi

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim fabrikası, Türkiye’nin tüm illerinde bayilikleri olan Altıntaş Grup şirketlerinden Altıntaş Isı dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.  Geçtiğimiz günlerde TUBİTAK ile yapmış olduğu projenin ardından Yeni Nesil Kazan üretimine hızla başlayan Altıntaş Isı yeni projelere imza atmak için çalışmalarına hız kazandırdı.

Endüstriyel ürünlerde buhar santrali, mobil ısı santrali , kızgın yağ ve su kazanları gibi ve domestik ürünlerde yakıt tankı, boyler, sıcak su kazanı gibi bir çok ürünün imalatını 40 yıllık bir süreçte başarıyla gerçekleştiren Altıntaş Isı Genel Müdürü Ersin Altıntaş ‘Üretimde robotik teknoloji, dünya ve ısı sektörü için artık vazgeçilmez hale gelmiştir. Altıntaş Isı olarak yeni nesil ürünlerimizle otomasyon teknolojisini entegre ederek teknolojik gelişimlere ayak uydurabilmek şuan ilk hedefimiz. Bununla birlikte ürün yelpazemizi genişletip, yeni yatırımlarla Türkiye’nin bütün illerinin yanı sıra yurt dışı ihracatlarımızı da artırmayı planlıyoruz. ‘’ dedi.Altıntaş Isı Yeni Yatırımlarla Büyüyor

Geçtiğimiz dönem TUBİTAK ile yapmış olduğu AR-GE çalışmalarını başarıyla tamamlayıp yeni nesil kazan üretimini Elazığ ilindeki fabrikasında gerçekleştiren Altıntaş Isı , Otomasyonlu Yeni Nesil Kazan projeleri ve deneyimli mühendis kadrosuyla yeni AR-GE sürecine girmiş bulunmaktadır.
 
Üretim kapasitesini artırmayı planlayan Altıntaş Isı Genel Müdürü Ersin ALTINTAŞ, projelendirmesini tamamladığı, 7.000 metrekarelik alana sahip 2. fabrikanın temellerinin 2014 de atılacağı bilgisini vererek yeni fabrikayla birlikte üretim ağının genişleyeceğini, robotik ekipmanlar için de yeni yatırımların başladığını belirtti.

İnsan Kaynakları Departmanı İş güvenliği ve Sertifikasyonlar Ön Planda Tutuluyor

İşçi Sağlığı ve Güvenliği konusunda taviz vermeyen Altıntaş Isı, geçtiğimiz hafta çalışanlarının tüm sağlık kontrollerini tamamlayarak, fabrika içerisinde ve imalat atölyesinde güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturulması için gerekli bütün önlemleri aldı. Çalışanların ilk yardım gibi eğitimlerini ve sertifikasyonlarını tamamladı.

Tüm bunlarla birlikte İnsan Kaynakları alanında önemli girişimlerde bulunan Altıntaş Isı, sahip olduğu 40 yıllık itibar temellerinin üzerine , İK alanında yaptığı yeni çalışmalarla yeni bir itibar çalışma sürecine başladı. Altıntaş Isı Genel Koordinatörü Tamer KURTOĞLU ‘’ Bizim için çalışanlarımızın huzuru ve mutluluğu çok önemli. Bu sebeple şirket içinde olabildiğince pozitif bir çalışma ortamı oluşturup, çalışanlarımızın motivasyonunu artırmak için, gerek sosyal aktiviteler, gerek eğitimlerle ilgili organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Çalışanlar arasındaki  iletişimin, verimliliği artırma konusunda oldukça önemli bir etken olduğu su götürmez bir gerçek. Bu sebeple çalışanlarımızın kendi aralarında ve çalışanlarımızın müşterilerimizle olan iletişimini güçlendirmek için biz de firma olarak dijital İK uygulamalarına başladık. Müşteri memnuniyetini destekleyen bir İK profili çizme yolunda, İK fonksiyonunun tüm iş birimlerine stratejik bir ortak olması asli görevimizdir. Yani satış departmanıyla, satışın ve ticaretin, üretim departmanıyla üretimin dinamikleri üzerinde etkili bir organizasyonel destek olmak denilebilir.’’ diyerek itibar çalışması süreçlerini kısaca özetledi.

Tüm bunlarla birlikte yeni ürünlerin, uluslar arası düzeyde geçerliliği olan sertifikasyon ve kalite belgelerini eksiksiz olarak tamamlamak için çalışmalarını hızlandıran Altıntaş Isı, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom