Vali Vekili Baydaş'ın ‘19 Mayıs' Mesajı

Elazığ Vali Vekili İhsan Selim Baydaş, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Baydaş mesajında şunları söyledi

Vali Vekili Baydaş'ın ‘19 Mayıs' Mesajı Güncel

“Tarih boyunca tüm devletlerin kaderlerini tayin eden önemli dönüm noktaları vardır. Yurdumuzun dört bir yandan işgal altına alındığı ve vatanın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır. Yüce milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı sayabileceğimiz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da yaktığı bu kurtuluş ateşi ile milletimizin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda adeta Türk milletinin kaderi çizilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı gençlerimize olan inancını her fırsatta dile getirmiş ve; “Gençler !...Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız.” diyerek bu güveni açıkça ifade etmiştir.

Bağımsızlık mücadelemizin 95. yıl dönümünde; Soma’da yaşanan elim kaza nedeniyle Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de 19 Mayıs kutlamaları kısıtlı olarak gerçekleşecektir. Ülkemizi yasa boğan bu üzücü kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyor sevgilerimi sunuyorum”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom