Yanılmaz Denetime Çıktı

Belediyeye bağlı ekiplerin yapmış olduğu çalışmaları yerinde inceledi

Yanılmaz Denetime Çıktı Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz belediyeye bağlı ekiplerin yapmış olduğu çalışmaları yerinde inceleyip, bazı denetimlerde bulunmak adına bugün yoğun bir gün geçirdi. Engelli araç şarj merkezinden, otobüslerin kalkış merkezine, buradan çeşitli mahallelere kadar bazı ziyaretlerde bulunan Başkan Mücahit Yanılmaz, yeri geldi gençlerle voleybol oynadı, yeri geldi inşaat işçileriyle çay içip sohbet etti.

Bazı birim müdürleriyle şehrin farklı noktalarına giden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yerleşim yerlerinde tespit ettiği eksiklikleri ilgili birim müdürlerine ileterek bunların en kısa zamanda çözüme kavuşturulması ve kendisine haber verilmesi talimatını verdi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Uğur Balıbey’den Elazığ Öğretmen Evi önüne koyulan ve engelli vatandaşların araçlarını ücretsiz şarj edebilmelerine olanak sağlayan şarj merkezi hakkında bilgiler alan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, burada tespit ettiği bazı eksikler hakkında ilgili birim müdürü Uğur Balıbey’e talimatlar vererek bunların giderilmesini istedi.

Ardından Yeni Mahalle ve Üniversite Mahallesine geçen Başkan Mücahit Yanılmaz, burada bazı esnaf ve kahvehaneleri ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Yeni Mahallede yapımı süren bir inşaatta çalışan işçilere bir araya gelen ve “Bir çayımızı için Sayın Başkanım” davetini reddetmeyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, işçilerin hal ve hatırını sorarak kendileriyle uzun süre sohbet etti.

Yeni Mahallede bazı gençlerin Voleybol maçını da bir süre izleyen ve onlarla vakit geçiren Başkan Mücahit Yanılmaz, burada kısa bir sürede olsa voleybol oynadı ve attığı servisle de sayı alarak spor konusunda sadece Taekwonda da değil, birçok spor branşında ne kadar başarılı olduğunu da bir kez daha göstermiş oldu.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın yoğun iş günü içerisinde vakit ayırdığı bir diğer noktaysa Elazığ Belediyesi Halk Otobüs şoförleri oldu. İl Trafik Komisyon Kurulu kararıyla geçtiğimiz haftalarda otobüslerin hareket merkezinin Orduevi yanından kaldırılmasının ardından, Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yeni hareket merkezinin Gazi Lisesi yanı olması nedeniyle buraya gelen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz burada mahalle sakinleri ve halk otobüs şoförleriyle sohbet etti. Başkan Mücahit Yanılmaz burada da Ulaşım Hizmetleri Müdürü Süleyman Akay’dan bilgiler aldı.

“Bir tek hedefimiz var o da Elazığ’da yaşamı kolaylaştırmak” diyen Başkan Mücahit Yanılmaz, “ En fakirimiz, en kaliteli yaşamı yaşasın ölçümüz bu. Zengin zaten rahat bir şekilde yaşıyor ama önemli olan en fakirimizin de en zenginimiz gibi yaşıyor olabilmesini sağlayabilmek. İstiyoruz ki en fakirimiz de rahat yaşasın, kaliteli yaşasın, güzel yaşasın. Bu şekilde olursa o zaman iyi iş yapmış oluruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom