Başkan Mücahit Yanılmaz KON TV'de

Çeşitli programlara katılmak üzere Ankaraya giden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ulusal televizyon kanallarından KON TV'ye konuk oldu.

Başkan Mücahit Yanılmaz KON TV'de Güncel
Başkan Mücahit Yanılmaz göreve başladıktan sonraki yapmış olduğu çalışmalarını ve bundan sonraki süreçte yapacağı projeleri canlı yayında izleyenlere aktardı.
YATIRIMCILAR ELAZIĞ’A GELSİN
KON TV’nin Ankara’da ki stüdyolarında, “Ankara Konuşuyor” programına katılan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yaklaşık 50 dakika boyunca Ebru Açıkgöz’ün sorularını cevaplandırdı. Programda Harput Vadi Park Projesi’nden Elazığ şehir merkezinde ki kamu kurum ve kuruluşlarının il dışına alınması konusuna kadar birçok konuyu gündeme taşıyan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yine yatırımcıların Elazığ’a gelmeleri konusunda çeşitli davetlerde bulundu ve bu konuda Elazığ Belediyesi olarak üzerlerine düşüne yapacaklarını tekrarladı. Mermer’den üzüm’e, turizmden ulaşıma kadar birçok noktada Elazığ’ın artılarının olduğunu ifade eden Başkan Mücahit Yanılmaz, “Yatırım yapmak isteyenleri Elazığ’a bekliyoruz” dedi.
HALKLA İÇ İÇE BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI HÂKİM KILDIK
Programda “Halkla iç içe bir belediyecilik anlayışını hâkim kıldık” diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Göreve gelir gelmez çalışmalarımızı çok büyük bir titizlikle başlatarak hemşerilerimizin bizlere olan güvenini boşa çıkarmamaya gayret gösterdik. Elazığ’da kaldırım işgalleri yapan esnaf hakkında bir kampanya başlatarak, kaldırımların yayaların hakkı olduğunu dile getirdik ve bu uygulamamız sayesinde hemşerilerimizin takdirini kazandık.”dedi.
ULAŞIM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
Şehrin ulaşımı konusunda da canlı yayında açıklamalarda bulunan Başkan Mücahit Yanılmaz “Merkezi hükümet tarafından yapımı tamamlanan Güney Çevre Yolunun 5 ayrı bağlantı yollarının çalışmaları başlatıldığını” hatırlatarak, “Buna paralel olarak Kuzey Çevre Yolu ile Kuzey İmar Yolu’nun da çalışmalarına başlanacağını müjdeledi.” Başkan Mücahit Yanılmaz “Bu sayede merkezdeki trafik yoğunluğunu en asgari seviyeye çekmiş olacağız” dedi.
OTO PARK SIKINTISI İÇİN ÇÖZÜM
Bir başka önemli konu olan otopark sıkıntısı hakkında da önemli değerlendirmeler yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, otoparkı olmayan yeni binalara ruhsat vermeyeceklerini ve bunun yanı sıra “seçim öncesi hemşerilerimizle paylaştığımız ve Marka Şehir Elazığ İçin Çözüm Planları kapsamında bulunan Elektromekanik ve Robot otoparklar bölgesinde bir ilk olacak.”diyen Başkan Mücahit Yanılmaz “Elektromekanik otoparkların montajı çok daha kolay olacak, 200 m²’lik alanlara bu otoparkları inşa edeceğiz. Dış cephesine reklam alacağız ve maliyetini de reklamlarla karşılayacağız.” Dedi.
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom