“Üniversite İçerisinden Geçen Bulvarda Çalışmalar Başladı”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmazın daha önce çalışmaların durma noktasına geldiği Çaydaçıra Mahallesi TOKİ konutları ile Mesire alanı girişi arasında kalan yolun kullanıma açılacağı...

“Üniversite İçerisinden Geçen Bulvarda Çalışmalar Başladı” Güncel
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın daha önce çalışmaların durma noktasına geldiği Çaydaçıra Mahallesi TOKİ konutları ile Mesire alanı girişi arasında kalan yolun kullanıma açılacağı sözünün ardından, yapılan görüşmeler neticesinde Çayda Çıra Kavşağı’nda yoğunluğu azaltması beklenen dev bulvarda çalışmalar yeniden başladı.
Şehrin en yeni yerleşim yerlerinden olan Çayda Çıra Mahallesini Zübeyde Hanım Caddesi’ne bağlayacak olan yeni imar yolu, yaklaşık olarak 1500 metre uzunluğunda olurken araçlar çift gidiş-çift geliş olarak çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde gitmek istedikleri noktaya bu bağlantı yolu sayesinde ulaşmış olacaklar.
Yapımına geçtiğimiz yıl başlanmasına karşın, değişik sebeplerle nedeniyle durma noktasına gelen çalışmalar Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından yapılan bazı görüşmeler neticesinde yeniden başlarken, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de kumlama ve sıkıştırması yapılan yeni imar yolu üzerinde sıfır beton asfalt serimine başladılar.
Öte yandan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyip, burada bir dizi inceleme gerçekleştirdi. Çalışmaların yeniden başlaması nedeniyle mutlu olduklarını ifade eden Başkan Mücahit Yanılmaz, yapımı devam eden yeni bulvar sayesinde hem sürücülerin hem de yayaların çok daha hızlı ve konforlu bir şekilde Keban Yolu’nu kullanmadan şehre gelebileceklerini belirterek kısa bir süre sonra standartlara uygun olarak yapılan yolun hizmete açılacağını belirtti. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom