Belediyeden Harput'a Otopark

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın talimatları doğrultusunda 60 araç kapasiteli yeni bir otopark kazandırıldı.

Belediyeden Harput'a Otopark Güncel
Özellikle bahar ve yaz aylarında vatandaşların gecenin ilerleyen saatlerine kadar vakit geçirdiği mekânların başında gelen tarihi Harput Mahallesine Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın talimatları doğrultusunda 60 araç kapasiteli yeni bir otopark kazandırıldı.
 
Geçtiğimiz günlerde şehir merkezinde yaşanan park yeri sıkıntısını çözüme kavuşturmak amacıyla adına Yeni Mahallede vatandaş belediye iş birliğiyle de yaklaşık 110 araç kapasiteli ada içi otopark, vatandaşların ücretsiz olarak kullanımına açılmış ve mahalle halkı bu çalışmadan dolayı Elazığ Belediyesi’ne teşekkür etmişti.
Sarahatun Camii önündeki alanın, estetik değerinin bozulmaması adına araçların bu alanın bir bölümüne park etmesine izin verilmezken, yaz aylarında artan ziyaretçi sayısıyla birlikte oluşan araç park yeri sıkıntısının çözümü için Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından en az 60 aracın aynı anda park edilebileceği otopark, Jandarma karakolu doğusunda bulunan Paşa Demirbağ Sokak’ta hizmete açıldı.
 
Ücretsiz hizmet verecek olan otopark, yaz aylarında artan ziyaretçi sebebiyle ihtiyaç duyulan otopark problemini büyük oranda giderecek.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom