Kız İmam Hatip Lisesi Açıldı

Elazığ İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Hüsamettin Gül, Kız İmam Hatip Lisesi ve Yeni Orta Okulların açıldığını bildirdi.

Kız İmam Hatip Lisesi Açıldı Güncel
Elazığ İmam Hatip Mezunları Derneği Başkanı Hüsamettin Gül, Kız İmam Hatip Lisesi ve Yeni Orta Okulların açıldığını bildirdi.
ELİMDER Başkanı Gül, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Elazığ İmam Hatip Mezunları Derneği olarak yaklaşık bir yıldır, üzerinde çalıştığımız projelerin bu sene hayata geçmesi ve kabul görmesi bizleri ve Elazığ kamuoyunu oldukça sevindirmiştir. Yıllardır özlemle beklediğimiz ve talep ettiğimiz kız İmam Hatip Lisesi ve şehrin batısında bir İmam Hatip Lisesi talebimiz, ilimiz idarecileri ve bakanlık nezdinde kabul görmüştür. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılı itibari ile İmam Hatip Liseleri ve ortaokulları şunlardır;
Merkezdeki İmam Hatip Liseleri;
1. Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi
2. Cumhuriyet Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi. ( Yeni Mah. Mezre Ortaokulu’nun karşısı ve oto pazarının bitişiği.)
3. Harput Anadolu İmam Hatip Lisesi ( Cumhuriyet mh. Tofaş kavşağından Tokiye çıkarken 300 m. Yukarıda solda.)
Merkezdeki İmam Hatip Orta Okulları;
1. Doğukent İmam Hatip Orta Okulu ( Kırklar mah. Molla Bahri Cami 200 m. Aşağısı. Eski Doğukent ilköğretim okulu )
2. Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında
3. Cumhuriyet Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında
4. Harput Anadolu İmam Hatip Lisesi binasında.
5. Aksaray İmam Hatip Orta Okulu. (Tren Garının altında.)
6. Yazıkonak İmam Hatip Orta Okulu. (Yazıkonak beldesinin girişinde.)
İlimizde bu sene itibari ile açılmış ve açılacak olan İmam Hatip Lisesi ve Orta Okulları talepleri karşılayacağını ummaktayız. İlimizde ilk kez bir kız İmam Hatip Lisesinin olması, Elazığ kamuoyunun ciddi talepleri arasındaydı. Bu müjdeli haberi vermek için tam bir yıldır ELİMDER olarak büyük gayret gösterdik. Ve bugün bu müjdeli haberleri Elazığ kamuoyuyla paylaşmaktayız. Allah’a hamd ediyoruz. Yine yıllardır Ataşehir, Sürsürü, Hilalkent, Abdullahpaşa ve Cumhuriyet mahallelerinin Bir İmam Hatip Talebi vardı. Bu yıl itibari ile bu mahallelere hitap edecek bir İmam Hatip lisemiz ve orta okulumuz sultan sarayının karşısında eğitim verecektir. Bu okulumuzun inşaatı 2 ay sonra biteceğinden Harput İHL ve ortaokuluna kayıtlar eski binada devam etmektedir.
Cumhuriyet kız İmam hatip lisesi isminden de anlaşılacağı gibi sadece kız öğrenci kaydı alacaktır.
Yaptığımız kamuoyu araştırmalarında İmam Hatip Okullarına her geçen gün teveccüh artmaktadır .Bu okullara sahip çıkma ve sayılarını arttırma çabalarımız kamuoyunun yoğun talepleri ve baskıları sebebiyledir. öğrenci velileri İlimizdeki okullarla ilgili bilgiler için, kayıtla ilgili sorunlar için bu okulları ziyaret edebilir, facebook adresimizden bilgi alabilir veya İl milli eğitim müdürlüğüne başvurabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bu güzide okullarla ilgili çalışmalarımız ve müjdeli haberlerimiz devam edecektir. Emeği geçenlere başta valimiz olmak üzere herkese yürekten teşekkür ediyor temiz bir neslin yetişmesi hususunda bu gayretlerimizi artırarak devam ettireceğimizi buradan bir kez daha duyurmak ister, saygılar sunarız.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom