Türbeler Artık Daha Temiz

Vatandaşların daha temiz ve hijyenik ortamlarda yaşamlarını sürdürmesi adına mahallerde düzenli olarak genel temizlik çalışması gerçekleştiren, dinlenme ve park alanlarının temizliğine

Türbeler Artık Daha Temiz Güncel
Vatandaşların daha temiz ve hijyenik ortamlarda yaşamlarını sürdürmesi adına mahallerde düzenli olarak genel temizlik çalışması gerçekleştiren, dinlenme ve park alanlarının temizliğine büyük önem veren Elazığ Belediyesi bu kez de örnek bir çalışmaya daha imza attı. 
 
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın talimatları doğrultusunda Elazığ şehri merkezinde bulunan türbelerin en ince ayrıntısına kadar temizlenmesine başlandı. Özellikle Harput’ta çok sayıda türbenin yer alması nedeniyle ayrıntılı türbe temizliği çalışmasına burada yer alan, Fatih Ahmet Baba Türbesiyle başlayan ekipler gerek türbenin iç kısmını ve gerekse çevresindeki alanın en ince ayrıntısına kadar gözden geçirip temizliğini gerçekleştirdiler. 
 
Yapılan bu anlamlı çalışma türbe ziyareti yapan vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanırken, Harput Mahalle Muhtarı Zülküf Demirpolat da bu çalışmayı başlatan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, “ Allah Başkanımızdan razı olsun” dedi.
 
Türbelerin temizliğinin çok güzel bir şekilde yapıldığını ve ekiplerin türbelerin halılarından, duvarlarına ve zeminine kadar temizlediğini ifade eden Mahalle Muhtarı Demirpolat, ekipleri türbeleri gül sularıyla güzel bir kokuya bürüdüklerini kaydetti.
 
“Temizliğin dinimizin de bir gereği olduğunun” altını çizerek sözlerine başlayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da “insanların yoğun olarak kullandığı bu mekânların temizliğinin bundan sonraki süreçte de düzenli olarak devam edeceğini” söyledi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom