Ford Trucks 4S Plaza törenle açıldı

Malatya'da Çetinkayalar Ford Trucks 4S Plaza 11. bayi oldu...

Ford Trucks 4S Plaza törenle açıldı Güncel

Ford Cargo müşterilerine satış, servis, yedek parça gibi tüm hizmetleri aynı çatı altında vermek için 4S konseptiyle açılan 11. bayi olan plazanın açılış törenine; Malatya Valisi Vasip Şahin, Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün , Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ Elazığ Eski Belediye Başkanı Süleyman  Selmanoğlu Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör ve üst düzey yöneticiler katıldı. 

Açılışta konuşan Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç  Ford Otosan firmasının genel özelliklerinden bahsederken 1,1 milyon metrekarelik alana kurulu olan üretim merkezinde bin 400 kişiye istihdam sağladıklarını, 55 yılın tecrübesiyle bugüne kadar 180 binin üzerinde kamyon ile 550 bine yakın motor ürettiklerini belirtti. 

Ali Koç, konuşmasının devamında yeni 4S konseptli Ford Trucks bayi yatırımlarının kendilerine güç kattığını söyledi. Türkiye’nin ilk kamyon üreticisi olarak yeni kamyon bayi açılışlarını önemsediklerini anlatan Koç, ’Ford Otosan, kurulduğu günden bu yana Türkiye’de otomotiv sanayinin gelişimi yolunda büyük çabalar sarf etti.  Koç “İnşaattan nakliyeye farklı segmentlerde tüm müşterilerimize hitap eden geniş, güçlü ve rekabetçi bir ürün gamına sahibiz. Müşterilerimizin taleplerine uygun hızlı ve özel üretim çözümler sağlıyoruz.”’2010 yılında ortağımız Ford Motor Company ile imzaladığımız Global Cargo anlaşması ile Global Cargo Büyüme Stratejisi doğrultusunda Doğu Avrupa, Ortadoğu, Körfez ülkeleri, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika pazarları başta olmak üzere, 3 kıtada toplam 60 ülkenin kamyon satış distribütörlerini atayarak global bayi ağını kurmaya başladık. Bugün, Gebze Mühendislik Merkezi’ndeki bin 300 Ar-Ge mühendisimizin 500’ü, tüm dünyada satılacak Ford Cargo kamyonların geliştirilmesi için çalışıyor. Güç, verimlilik, dayanıklılık ve konfora odaklanılarak tasarlanan ve müşteri beklentilerinin ötesine geçen ürünümüzle, 2013 yılında ilk defa katıldığımız Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) yarışmasında 3.’lük ödülüne layık görüldük ve motive olduk.”

Çetinkayalar Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul Çetinkaya da Ford Otosan ile 1987 yılından günümüze gerçekleştirdikleri işbirliğinin her geçen gün daha da güçlendiğini dile getirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...