Vali Koçak Kovancılar’da

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak'ın başkanlığında her ay bir ilçede düzenlenen ilçe koordinasyon toplantılarının üçüncüsü Kovancılar’da yapıldı

Vali Koçak Kovancılar’da Güncel
İlçelerin ihtiyaç, sorun ve çözüm önerilerini değerlendirmek üzere her ay bir ilçede düzenlenen koordinasyon toplantılarının üçüncüsü Kovancılar ilçesinde yapıldı.
 
Elazığ Valisi Ömer Faruk koçak, toplantı öncesi ilçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ve Belediye Başkanı Hacı Akpınar’ı makamında ziyaret etti. 
 
Vali Koçak, daha sonra Kovancılar Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Elde Açan Çiçekler” SODES projesi kapsamında ev hanımları tarafından yapılan el sanatları eserlerini inceledi.
 
Ziyaretlerin ardından ilçe koordinasyon toplantısına geçildi. Toplantıya Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Vali Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Elazığ Emniyet müdürü Nihat İşlek, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kurum ve kuruluş il ve bölge müdürleri ile ilçe ve belediye meclis üyeleri katıldı.
 
İlçe koordinasyon toplantısının açılış konuşmasını yapan Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ve  İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ilçenin sorun ve potansiyelleri ile ilgili bilgiler verdi. 
 
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit yanılmaz ise bir yörenin gelişmesi için yılmadan ve hiçbir bahanenin ardına sığınmadan çalışmak gerektiğini söyledi.
 
VALİ KOÇAK: “ BİR ADIM ÖNDE GİTMEMİZ LAZIM”
 
Toplantıya başkanlık yapan Elazığ Valisi Ömer Faruk, yaptığı konuşmada, “İlçelerde yaptığımız ortak akıl toplantılarını Kovancılar’da devam ettiriyoruz. Bu toplantıların hiç faydası yoksa bile tecrübe paylaşımı, bilgi paylaşımı, ilimizi daha iyi tanıma anlamında ve bilgi paylaşımı sağladığını ama birçok problemin de herkes tarafından bilinip ortak çözüm üretme, ortak akıl üretme anlamında faydalı olduğunu görüyoruz. Ben buna gittikçe daha çok pozitif katkı yapılacağını ve yapıldığını görüyorum. Kovancılar özelinde baktığımızda Kovancılar diğer ilçelerimizden biraz farklılık arz ediyor. Diğer ilçelerimiz göç verirken, biraz küçülme problemi yaşarken, Kovancılar göç alıyor, dolayısıyla bunun tabii sonucu olarak işsizlik problemi biraz daha yoğun olarak hissediliyor. Yine imar problemi yoğun olarak hissediliyor. Bunun aciliyet arz ettiğini bende görüyorum. Gelişmenin, nüfus artışının önünde gitmezsek, planlamayı önce yapmazsak biz şehri değil, şehrin problemi bizi yönetmeye devam edecek. Dolayısıyla bir adım öne geçmemiz lazım. Günler çok hızlı geçiyor. Dolayısıyla çok fazla zamanımız yok. İlçenin sorunlarını biliyoruz. Sıkıntıları çözme noktasında yapılması gerekenleri yapacağız” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom