Ülkü Ocaklarından IŞİD Protestosu

Elazığ Ülkü Ocakları, IŞİD terör örgütünün Irak’ta Türkmenlere yönelik yaptığı saldırıları protesto etti

Ülkü Ocaklarından IŞİD Protestosu Güncel
Elazığ Ülkü Ocakları, IŞİD terör örgütünün Irak'ta Türkmenlere yönelik yaptığı saldırıları protesto etti.
 
Öğretmenevi önünde toplanan yaklaşık 200 kişi sloganlar atarak Irak'ta şiddete maruz kalan Türkmenlere destek verdi, terör örgütü IŞİD aleyhine de slogan attı. 
 
Gazi Caddesi güzergahından yürüyerek PTT meydanında toplanan grup burada da sloganlarına devam etti. Gruba MHP il yönetimi de destek verdi. 
 
Ülkü Ocakları Elazığ Başkanı Fatih Murat Taşkın, burada yaptığı konuşmada, "bu şehirde hala milli bir duruşun olduğunu sergilediniz, bunu bütün Elazığ'a gösterdiniz, sağolun var olun. Bugün mübaret ramazan ayını da bağgımsız ve hür bir şekilde geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ama takdir edersiniz ki bizim şartlarımızda olmayan, bizim gfibi rahat olmaeyan milyonlarca müslüman var. Bunların başında da Türkmenler geliyor. Dün Barzani'nin, Saddam'ın, Esad'ın zulmü altında inleyen insanlar, bugün sözüm ona islam adına ortaya çıkmış olan IŞİD denilen siyonist menşeyli bir terör örgütünün katliamları, işkenceleri altındalar. Aynı şekilde Doğu Türkistan'da da Türkmenler, türkler en temel hakları olan Allah7a kulluk etme haklarını yerine getiremiyorlar. Maselef dün Mısır için gösterilen tepki, Filistin için gösterilen tepki söz konusu Türk milleti olunca çok alt seviyede oluyor. Biz bugün buna tepki gsötermek amacıyla böyle bir yürüyüş düzenledik." dedi.
 
Konuşmanın ardından grup slgonlar atarak dağıldı. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom