13 Günde 13 Bin Kişi Harput'a Ücretsiz Taşındı

Elazığ Belediyesi tarafından bu yıl Ramazan etkinliklerinin tarihi Harputta özüne yakışır bir şekilde Harputta Ramazan temasıyla yapılması, vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanırken...

13 Günde 13 Bin Kişi Harput'a Ücretsiz Taşındı Güncel
Elazığ Belediyesi tarafından bu yıl Ramazan etkinliklerinin tarihi Harput’ta özüne yakışır bir şekilde “Harput’ta Ramazan” temasıyla yapılması, vatandaşlar tarafından beğeniyle karşılanırken, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın talimatıyla iftar sonrası ücretsiz olarak hizmet veren belediye otobüsleri 13 gün içerisinde yaklaşık olarak 13 bin kişiye ücretsiz hizmet verdi.
 
İftar sonrası teravih namazını Harput’ta eda etmek isteyenler ve sonrasında Elazığ Belediyesi tarafından gerçekleştirilen tasavvuf musikisini dinlemek isteyenler, Harput’a yoğun bir ilgi gösterirken, ilk günün ardından vatandaşlardan gelen toplu taşıma araçlarının son sefer saatlerinin 23.00’dan 24.00 alınması isteği sonrası bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, hatırlanacağı üzere Harput otobüslerinin son sefer saatini 01.00’e almış ve otobüslerin iftar sonrası 21.00 ila 01.00 saatleri arasında da ücretsiz olarak hizmet vereceğini müjdelemişti.
 
Başkan Mücahit Yanılmaz’ın bu açıklamasının ardından Harput’ta Ramazan Etkinliklerine olan ilgi gözle görülür bir oranda artarken, akşam saat 21.00’dan itibaren saat 23.00’a kadar, her 15 dakikada bir seferlere ara verilmeden Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından devam ediliyor. Saat 23.00’dan sonra ise yoğunluğun durumuna göre seferler yarım saatte bir gerçekleştiriliyor.
 
Özellikle yoğunluğun en fazla olduğu saat dilimi olan 20.30 ila 21.00 arasında ise Öğretmen Evi arkasından 6 otobüs aynı anda hareket ederken, 600’a yakın kişi aynı anda Harput’a taşınıyor ve gece boyunca yoğunluğa göre 15 ila 20 arasında sefer yapılıyor.
 
Yapılan etkinlikten ve burada ikram edilen yiyecek ve içeceklerden son derece mutlu olduklarını ifade eden vatandaşlar ise belediye otobüslerinin iftar sonrası ücretsiz hizmet vermesi nedeniyle Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, bu güzel ortamda Ramazan Ayını en iyi şekilde değerlendirme fırsatı bulduklarını belirttiler.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom