Karaçalıyı Amaç Dışı Kullananlara Ceza

Amaç dışı kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacak

Karaçalıyı Amaç Dışı Kullananlara Ceza Güncel
Daha önce birçok yazılı mesaj yayımlayarak, Elazığ’ın vazgeçilmez damak tadı olan Karaçalı Memba uyunun amaç dışı kullanılmaması yönünde vatandaşların dikkatini çeken ve uyaran Elazığ Belediyesi, tüm uyarılara karşın suyu bilinçsiz ve amacı dışında kullandığı tespit edilen ve tankerle üç bin litre su doldurup farklı işlerde kullanmak isteyen şahıs hakkında yasal işlem başlattı.
 
Vatandaşların 153 Beyaz Masa Sizin Sesiniz Çağrı Merkezi’ne Karşıyaka Mahallesi’nde bir karaçalı çeşmesinde suyun tankerle taşındığı ihbarı yapılması üzerine Elazığ Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta Ekipleri olay yerine anında intikal ederek, 3 bin litre karaçalı suyunu amaç dışında kullanmak amacıyla su tankına doldurma işlemi yapan şahsı suçüstü yakaladı. Kimlik tespiti yapılan şahıs hakkında tutanak tutularak yasal işlem başlatıldı.
 
Bundan sonraki süreçte de karaçalı suyunu amaç dışı kullanan kişilere yönelik denetimlerini artıran belediye yetkilileri, kameralar vasıtası ve ihbar sistemiyle bilgilerin sürekli olarak takip edildiğini belirttiler. Bu konuda vatandaşlardan da destek bekleyen belediye yetkilileri karaçalı sularını bilinçsiz bir şekilde amacı dışında kullanan vatandaşların 153 Beyaz Masa Sizin Sesiniz Çağrı Merkezine bildirilmesini istedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom