FKA Kurul’dan Yanılmaz'a Ziyaret

Fırat Kalkınma Ajansı Kurul Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer ve beraberindeki heyet Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmazı makamında ziyaret etti

FKA Kurul’dan Yanılmaz'a Ziyaret Güncel
Ziyarette açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı Kurul Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Belediye Başkanımızda Fırat Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyelerimizden birisidir. Bizler de Yönetim Kurulu Üyelerimizi ve kalkınma kurulu üyelerimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz diyerek açıklamasına şu şekilde devam etti:
“Fırat Kalkınma Ajansı 4 ilde faaliyet yürütüyor. Ajansımız ülkemizdeki 26 ajanstan birisidir. Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinde TRB1bölgesi diye bilinen bu 4 ilimizde faaliyet yürütüyor. Elazığ’da 29 kalkınma kurulu üyemiz var. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde bölgemizin ve illerimizin sorunlarını konuşuyoruz istişare ediyoruz. Sorunların çözümü için neler yapabiliriz, hangi projelerde birlikte çalışabiliriz bunları konuşuyoruz”.
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da, çalışmalarından dolayı Fırat Kalkınma Ajansı’nı tebrik ediyorum çok güzel çalışmalara imza atıyor diyerek açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
“Fırat Kalkınma Ajansı Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinde kalkınmanın motorize gücüdür. Bu 4 ilin önemi ise; her birinin kalkınması diğerini tetikleyecektir. Elazığ’ın kalkınması Malatya’nın işine yarayacak, Malatya’nın kalkınması Tunceli’nin, Tunceli’nin kalkınması Bingöl’ün işine yarayacaktır. Bu açıdan Fırat Kalkınma Ajansı önemli bir işlevi üstlenmiş durumdadır. Belediye Başkanı sadece şehirde yol, kaldırım, park yapan kurumun başkanı değildir. Belediye Başkanının en büyük görevi şehrin kalkınmasını temin etmektir. Bir şehirde yatırım, üretim, imalat yapılıyorsa o şehir anlam ifade eder.  Eğer bunlar yoksa şehir bir anlam ifade etmez. O açıdan biz görevde olduğumuz süre içinde Elazığ’ımıza yatırım yapmak isteyen kim olursa olsun onun önündeki bütün engelleri kaldırmayı öncelikli hedef olarak seçtik. Ayrıca onlara yapacağımız bütün yardımları da yapmayı bir hedef olarak seçtik. Elazığ’da yatırım yapan bütün yatırımcıları ağırlamaktan ve onların yatırım yapmalarına vesile olmaktan da gurur duyacağız. Kalkınmanın da böyle olacağına inanıyorum”.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom