39 Yeni Temizlik Aracı

Elazığ Belediyesi, Elazığı Türkiyenin en temiz şehri haline getirmeyi amaçlıyor

39 Yeni Temizlik Aracı Güncel
Elazığ Belediyesi, 1 Eylül 2014 tarihiyle birlikte Elazığ’da temizlik adına yeni bir dönem başlattı. 39 yeni temizlik aracını bünyesine dâhil eden Elazığ Belediyesi, Elazığ’ı Türkiye’nin en temiz şehri haline getirmeyi amaçlıyor.
 Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Bundan sonra sadece Elazığ’ın cadde ve sokaklarını değil, Elazığ’ın camilerinin de temizliğini son teknoloji iş makineleriyle yapacaklarını” kaydetti.
Elazığ Belediyesi’nin Temizlik Garajına giden ve yeni iş makinelerini inceleyen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, Başkan Yardımcıları Kazim Özgür, Mahmut Varol ve EBUAŞ Genel Müdürü Esat Aydın da eşlik etti.
 “Bugün Elazığ’da Elazığ’ın temizliğinde bir milattır, bir başlangıçtır. Elazığ bugünden sonra daha temiz, daha yaşanabilir, daha güzel bir şehir olacak” diyerek açıklamasına başlayan Başkan Mücahit Yanılmaz: “Yeni araçlarımızla, yeni ekibimizle ve yeni çalışma birimlerimizle, Elazığ’ın dört bir tarafındaki temizlik işlemleri, hem zamanında hem daha güzel ve daha modern bir şekilde yapılacak” diyerek şöyle konuştu:
 
BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ: “ELAZIĞ’I SADECE BÖLGESİNİN DEĞİL TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ ŞEHRİ HALİNE GETİRECEĞİZ”
“Hedefimiz Elazığ’ı sadece bölgesinin değil Türkiye’nin en temiz şehri haline getirmektir. Bunun içinde temizlikte hem modernizasyon, hem de güncel teknolojiyi sonuna kadar kullanacağız ve değerlendireceğiz. Bugün itibariyle Elazığ’da yeni bir temizlik sistemini ve çalışma sistemini devreye almış oluyoruz. İnanıyorum ki bundan sonra yapılacak çalışmalarda bu temizlik sistemi, Elazığ’ı bölgesinin ve Türkiye’nin en temiz şehirlerinden biri haline getirecektir.”
Açıklamasında ibadethanelerin de bundan böyle Elazığ Belediyesi’ne ait yeni iş makineleriyle temizleneceğinin müjdesini veren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ: “CAMİLERİMİZİN DE TEMİZLİĞİNİ YAPACAĞIZ”
“Biz bugünden sonra sadece sokaklarımızı, caddelerimizi ve parklarımızı daha bir etkin bir şekilde temizlemeyeceğiz. Bugünden sonra Elazığ’da bulunan bütün camilerimizi de yeni temizlik araçlarımızla temizleyeceğiz. Camilerimiz ihtiyaç duydukça, istedikçe, arzu ettikçe ekiplerimiz araçlarımızla birlikte gidecek camilerimizi temizleyecek. Dolayısıyla Elazığ’da hem ibadethaneler, hem caddeler, en arka sokaklara kadar, ana arterlere kadar ter temiz hale gelmiş olacak.”
 
BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ: “TEMİZLİK HİZMETLERİNİN EBUAŞ TARAFINDAN YAPILMASI SON DERECE ANLAMLIDIR”
Konuşmasının son bölümünde birimler arasında koordineli çalışmanın önemine vurgu yapan ve temizlik çalışanlarının diğer birimlerle bu doğrultuda işlerini yürütmesini isteyen Başkan Mücahit Yanılmaz, temizlik işinin belediyenin şirketi olan EBUAŞ tarafından yürütülecek olmasının son derece anlamlı olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu vesileyle temizlik biriminde çalışan bütün arkadaşlarıma bütün kardeşlerime seslenmek istiyorum; hedefimiz Elazığ’ımızın bütün alanlarını evimizin misafir odası gibi ter temiz hale getirmektir. Bizim temizlik birimimiz aynı zamanda diğer birimlerle koordinasyonu en iyi sağlaması gereken birimdir. Siz değerli arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz caddelerde, sokaklarda, parklarda temizliği yaparken diğer birimlere ait gördüğünüz eksikleri de bildireceksiniz. Diğer birimlerin gözü ve kulağı olacaksınız. Temizlik birimimiz sadece Elazığ’ı temizleyen birim değil Elazığ’da gezmiş olduğu cadde ve sokaklarda eksikleri gören bir birim olmuş olacak. Elazığ’ın temizliğinde görev alacak olan bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bugünden sonra Elazığ’ın temizliğinin aynı zamanda Belediyemizin kendi şirketi olan EBUAŞ tarafından yapmamızın çok büyük anlam taşıdığını belirtmek istiyorum. Elazığ’ımıza hayırlı olmasını diliyorum.”
 
39 İŞ MAKİNESİNİN KURDELA KESİMİ YAPILDI
Başkan Mücahit Yanılmaz’ın konuşmalarının ardından 25 adet sıkıştırmalı çöp aracı, 2 adet çöplerin ara transferinde kullanılmak üzere alınan tır, 1 adet damperli kamyon, 1 adet kepçe, 1 adet konteynır yıkama aracı, 4 adet vakumlu yol süpürme aracı, 1 adet kaldırım süpürme ve 1 adet de camilerin temizliğin için mobil temizlik aracı, 1 adet arazöz ile 2 adet yol sulama ve yıkama aracının açılışı Başkan Mücahit Yanılmaz, Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, Başkan Yardımcıları Kazim Özgür, Mahmut Varol ve EBUAŞ Genel Müdürü Esat Aydın tarafından kesilen kurdele ile yapıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler