Rektör Demirdağ'a Saldırı

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ'a saldırı

Rektör Demirdağ'a Saldırı Güncel

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ kampüs içinde gerçekleştirilen saldırıda yaralanarak Fırat Tıp Merkezine kaldırıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay dün akşam sıralarında Rektör Demirdağ'ın resmi konutunun önünde meydana geldi. İddiya göre F.Ü Hastahenesinin girişinde bulunan kola makinesini işleten E.E bu alanı izinsiz büyütüp büfeye çevirmeye çalıştı. Rektörlükten izin çıkmamasına sinirlenen E.E dün gece güvenlikleri atlatarak rektörlük resmi konutunun önüne geldi. Rektör Demirdağ'ı tehdit ederek bıçaklı saldırı gerçekleştiren saldırgana güvenlik görevlileri müdahale etti. Müdahale sırasında güvenlik görevlisi Özcan Akyürek bıçakla kafasından yaranırken rektör Demirdağ olayı sıyrıklarla atlattı.  
 

Yaralanan güvenlik görevlisi Akyürek, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.  Etkisiz hale getirilen şüpheli E.E olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. 


Dün akşam yaşanan olayla ilgili Rektör Demirdağ, basın mensuplarına bilgi verdi. Üniversite alanında çeşitli zamanlarda kantin talebinde bulunup kendilerini tehdit eden bir şahıs olduğunu ifade eden Rektör Demirdağ, "Üniversitemize girişi tamamen yasaklanmış bir şahıs. Yine dün telefonla aramış, tehdit edici mesajlar atmış kimse cevap vermemiş. Şahıs, kendisine ait kola otomatı etrafında genişletme ve kaçak yapı teşebbüsünde bulunmuştur. İlgili birimler kaçak yapıyı yıkmasını veya yıkılacağı konusunda uyarıda bulunmuştur. Mesajlarıyla bizleri ve yetkili arkadaşları tehdit etmiştir. Tehdit mesajlarını hiçbir şekilde ciddiye almadık. Cevap dahi vermedik. Bu şekilde hiç kimseyle görüşmeyeceğimizi bildirdik. Bu şahıs dün akşam 20.40 sıralarında bir şekilde güvenlikçileri atlatarak rektörlük konutuna kadar gelmiştir. Kendisini misafir olarak tanıtarak kapımıza kadar gelmiş, kapıyı açtığımda kendisi ile karşılaştım. Benzer şekilde görüşme talepleri oldu, bende görüşmemizin mümkün olmadığını söyledim. Herhangi bir durum varsa ilgili makamlarla bildirin dedik. Israrcı olarak aynı şekilde tehdit etmeye başladı. Biz gelir gelmez güvenlikçilere şahsın uzaklaştırılması gerektiğini söyledik. Güvenlikçi arkadaşlar da geldi o arada şahıs, bizi ve ailelerimizi tehdit edici saldırgan davranışlar içerisinde oldu. Bize ve güvenlikçi arkadaşlara bıçağını da çekerek fili saldırı teşebbüsünde bulundu. Güvenlik görevlisi arkadaşlar etkisiz hale getirip güvenlik kulübesine götürdü ve polisi çağırıp gözaltına alınmasını sağladı. O esnada aramızda ufak tefek arbede yaşandı. Bıçağı kemerinin yanında hazır duruyordu. O anda değil ama daha sonraki aşamada bıçağını çekerek saldırı teşebbüsünde bulunmuştur. Arbede sırasında bende bıçaklama değil de ufak tefek şeyler oldu. Suç duyurusunda bulunduk. Güvenlikçi bir arkadaşımız başından bıçakla hafif şekilde yaralandı" dedi. 

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom