Elazığ'a Şehit Acısı

Özel harekat polislerinden 23 yaşındaki Eyüp Emre Kan şehit oldu

Elazığ'a Şehit Acısı Güncel
Dün gece, Bitlis-Diyarbakır karayolu Arıcılık mevkisindeki polis kontrol noktasına gece saatlerinde teröristlerce roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırının ardından bölgeye takviye olarak giden özel harekat polislerinin içinde bulunduğu zırhlı araçlardan biri devrilmişti. Kazada Elazığlı Eyüp Emre Kan, Çorum’lu Fatih Sağır ve Hataylı Mustafa Arslan şehit olmuştu.
 
Özel harekat polislerinden 23 yaşındaki Eyüp Emre Kan’ın ailesinin yaşadığını Elazığ merkez Abullahpaşa Mahallesi’ndeki evine acı haber geldi. Acı haberin ardından aile, Kan’ın naaşını almak için Bitlis’e giderken, yakınları ve polisler taziye için eve geldi. Türk bayrağı asılan evin önünde ise Kan’ın Elazığ’daki görev arkadaşları kapı önünde nöbet tuttu.
 
şehit
 
GÖNÜLLÜ OLARAK ÖZEL HAREKAT POLİSLİĞİNE GEÇTİ
 
Şehit Özel Harekat Polisi 23 yaşındaki Eyüp Emre Kan’ın 2011 yılında Balıkesir Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olduğu kısa bir süre İstanbul’da görev yaptıktan sonra gönüllü olarak Özel Harekat Polisliği’ne geçtiği öğrenildi. Eyyüp Emre’yi en son polis okuluna sınava girdiğinde gördüğünü belirten şehit polisin akrabalarından Mehmet Gül, okulunu bitirdikten sonra İstanbul’da kısa bir görev yapıp Özel Harekat Polisliği’ne geçtiğini söyledi.
 
elazigda-sehit-atesi
 
Komşusu Yılmaz Akkağıt ise, “Devletimizin, milletimizin başı sağolsun. Ülkemizi karıştırmak isteyenler var ama bu millet buna izin vermeyecektir. Hepimiz derinden üzüntülüyüz. Askerimizin, polisimizin başı sağolsun. Acımız çok büyük. Çözüm sürecinde ülkemizi karıştırmak isteyenler var ama yazık bu gencecik vatan evlatlarına yazık” diyerek gözyaşı döktü.
 
Şehit polis Kan’ın naaşının bugün Bitlis’ten Elazığ’a getirilerek ikindi namazı sonrasında düzenlenen törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom