Başkanımız Çok Büyük Düşünüyor

Bakan Eroğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmazı makamında ziyaret etti

Başkanımız Çok Büyük Düşünüyor Güncel
Bakan Eroğlu’nun ziyaretine Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Av. Şuay Alpay, Faruk Septioğlu ve Sermin Balık, Bakan Eroğlu ile birlikte şehrimize gelen Genel Müdürler, İl Emniyet Müdürü Nihat İşlek, F.Ü Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ve AK Parti İl Başkanı Ejder Açıkkapı eşlik etti.
 
BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ:“HAMZA BEY BARAJI BİTTİĞİNDE ELAZIĞ EN KALİTELİ SUYU İÇECEK”
Ziyarette açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanlığıyla birlikte yürüttüğümüz en önemli proje Hamza Bey İçme Suyu projesidir diyerek açıklamasında şunları ifade etti:
“Hamza Bey İçme Suyu Elazığ’ın 2050 yılına kadar içme suyunu giderecek bir projedir. Yapılacak arıtma tesisiyle Elazığ en kaliteli suyu musluklardan içme imkânına kavuşacak. Projede Devlet Su işleri Müdürümüzle irtibat halindeyiz. İsale hattı ile birlikte arıtma tesisi, barajla eş zamanlı bitecek. Projeyle Elazığ’a çok büyük yatırım yapılmış olacak.”
 
BAŞKAN MÜCAHİT YANILMAZ:“RESMİ KURUMLARIN ŞEHİR DIŞINA ÇIKARILMASI PROTOKOLÜNÜ İMZALAYACAĞIZ”
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, resmi kurumların şehir dışına alınması ile ilgili protokolü imzalayacaklarını belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü.
“Sayın Bakanımıza sunduğumuz talep dosyasında da yer alan resmi kurumların şehir dışına alınması ile ilgili protokolü imzalayacağız. Şehrimiz adına oldukça önem arz eden bu konuya bakanımızın sıcak bakması bizleri ziyadesiyle mutlu kılmıştır. Şorşor Deresi ile ilgili Devlet Su işleri Bölge Müdürlüğü, İlbank ve belediyemiz arasında koordinasyon çalışmaları devam ediyor. Cip Barajında 250 bin metre kare alan Ocak ayında Belediyemize devredilecek. Biz orayı Elazığlı hemşerilerimizin kullanımına açacağız. Elazığ’ın merkezinde bulunan Mesire alanıyla ilgili de Orman Genel Müdürlüğümüzle protokollerimiz bitti burayı da vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Orman Bölge Müdürlüğümüzle ağaçlandırma çalışmalarımız var, yeri biz belirliyoruz. Ağaçları Orman Bölge Müdürlüğü verecek ve birlikte dikimini gerçekleştireceğiz.”
 
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU:
“BELEDİYE BAŞKANIMIZ ELAZIĞ İÇİN BÜYÜK BİR DEĞERDİR”
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın vizyon sahibi ve şehir için bir değer olduğunu ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Bizler Elazığ için güzel hizmetler yapacağız” diyerek açıklamasında şunları söyledi:
“Belediye Başkanımızı ve Elazığ’ı çok seviyoruz. Bu yüzden Elazığ’a ne gerekiyorsa yapacağız, bu bizim boynumuzun borcudur. Hamza Bey İçme Suyu Projesi devam ediyor. İsale hattı, arıtma tesisi barajla eş zamanlı bitecek. Bu su Elazığ’a gelince 2050 yılına kadar su sorunu kalmayacak. Elazığ’ın yeşillenmesi için ne kadar fidan istenirse biz fidan vermeye hazırız. Elazığ yaşanabilir bir şehir olacak. Elazığ her şeyin en güzeline layıktır. Resmi kurumların şehir dışına alınması konusuna da sıcak bakıyoruz. Başkanımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Kentsel dönüşüm ile Elazığ’ı örnek bir şehir yapacağız. Çevre Şehircilik Bakanlığımız Kent Bilgi Sisteminde Elazığ’ı pilot il seçti. Bu Elazığ için çok faydalı olacak”.
 
BAKAN VEYSEL EROĞLU:“TALEP DOSYASI VE HİZMET KİTAPÇIĞI OLDUKÇA GÜZEL HAZIRLANMIŞ”
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın sunduğu “Talep Dosyası ile 5 aylık hizmetleri konu alan kitapçığın” oldukça güzel hazırlandığını ve bu konuda Başkan Mücahit Yanılmaz’ın işini ciddiye aldığını belirterek kendisine teşekkür etti.
Ziyaret ansına Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na yöresel el dokuma halı ile Baskil Kayısı’sı hediye etti. Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ise günün anısında Başkan Mücahit Yanılmaz’a bir plaket takdim etti. Bakan Eroğlu daha sonra Elazığ Belediyesi hatıra defterini imzalayarak Belediyeden ayrıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom