Cenazeler Elazığ’a Getirildi

’Dur’ ihtarına uymadığı için bulundukları araç içerisinde taranarak öldürülen 4 kişinin cenazesi, otopsi için Elazığ Adli Tıp Kurumu’na gönderildi

Cenazeler Elazığ’a Getirildi Güncel
Bingöl'de dün İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker'inde aralarında bulunduğu polis amirlerine yönelik silahlı saldırının ardından Genç Köprüsü girişinde askerlerce taranan araçta yaşamını yitiren 4 kişinin cenazesi, otopsi için Elazığ Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Savcılık tarafından cenazelerin kime ait olduğu hakkında en ufak bir bilgi verirmezken, İHD ve baro yöneticilerinin bilgi almak amacıyla savcılığa yaptığı girişimde sonuçsuz kaldı.
 
Ancak bazı basın kuruluşlarında taranarak öldürülenlerin Bingöl-Kığı doğumlu E.Ş. ile Karlıova doğumlu A.B olduğu bilgisine yer verildi. Yaşamını yitiren üçüncü kişinin ise Kendal Serhat kod isimli PKK'li olduğu iddia edilirken, dördüncü kişiye ilişkin herhangi bir bilgiye yer verilmiyor. Tarama olayında sağ olarak yakalandığı ileri sürülen iki kişiye ilişkin de herhangi bir bilgi edinilemedi.
 
Öte yandan 21.15'te kent merkezindeki silahlı saldırının yaşandığı bölge ile aracın tarandığı Genç Köprüsü arasındaki mesafenin yaklaşık 20 kilometre olmasına rağmen aracın silahla taranması olayının 1 saat 15 dakika sonra yaşanması dikkat çeken bir ayrıntı. 
 
Yine taranma olayının yerleşim yerine uzak olması herhangi bir tanığın olmaması ve olayda yaşamını yitirenlerin kimliklerinin halen açıklanmaması akıllarda soru işareti bırakıyor. Olayın yaşanmasının ardından bölgede olay yeri tarafından yapılan incelemenin ardından taranan aracın polislerce hemen kaldırıldığı belirtildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom