Yedi Kişilik Kadroya İkibin Başvuru

Orman Bölge Müdürlüğü'ne 7 daimi işçi alımı için 2 bin kişi başvuru yapıldı

Yedi Kişilik Kadroya İkibin Başvuru Güncel

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğünde 4'ü traktör şoförü,3 operatör olmak üzere 7 kişinin daimi işçi olarak alınması için açılan kadroya girmek için İş Kur İl Müdürlüğüne 2 bine yakın müracaat yapıldı.

Yapılan müracaatların değerlendirilmesinin ardından bugün Orman Bölge Müdürlüğü lokalinde noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Yapılan kura çekimi sonrasında traktör şoförlüğü için 12 asil 12 yedek, operatör seçimi için de 9 asil 9 yedek olmak kaydıyla toplam 52 kişinin ismi belirlendi. İsimleri belirlenen işe girecek adaylar Ankara’da sınava tabi tutulmasının ardından kazanan 7 kişi iş başı yapacak.

Elazığ Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, başvuru sayısının traktör şoförlüğü için bin 600, operatörlük için 400 civarında olduğunu belirtti. Sayının fazla oluşumu nedeniyle kura çekimi yapıldığını ifade eden Polat, "Başvuru fazla olunca kuradan çıkma ihtimali de azalıyor. Bizler şeffaf olunması için basın ve noter huzurunda kura çekimi yaptık.Kura çekiminde hassas davrandığımızın bilinmesini istiyorum. Kura sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom