Ulaşımını Rahatlatan Çalışma

Doğukent Mahallesini Salıbaba Mahallesine, Salıbaba Mahallesini de Sanayi Mahallesine bağlayan tek şeritli yolun çift şerit

Ulaşımını Rahatlatan Çalışma Güncel
Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Doğukent Mahallesi’ni Salıbaba Mahallesi’ne, Salıbaba Mahallesi’ni de Sanayi Mahallesi’ne bağlayan tek şeritli yolun çift şerit haline getirilmesi çalışmalarına başladı.
Üç mahalle açısından büyük önem taşıyan yol genişletme çalışmaları Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılırken, ekipler kış mevsimi öncesi bu alanda çalışmalarını hızlandırmış durumda. Yolun çift şerit olması hem yaya, hem de taşıt trafiğini rahatlatırken, yapılacak düzenleme sonrası sürücüler gitmek istedikleri noktaya daha kısa zamanda ulaşmış olacaklar. Buna bağlı olarak aynı nokta üzerinde yeni yol çalışmalarına devam eden ekipler ilerleyen süreçte de bu alanda orta refüj, kaldırım ve tretuvar çalışmasına başlayacaklar.
Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yapılan çalışmayı hava şartlarının uygun olması durumunda mümkün olan en kısa zamanda bitirmeyi amaçladıklarını söyledi. Başkan Mücahit Yanılmaz, Doğukent Mahallesi’ni Salıbaba Mahallesi’ne, Salıbaba Mahallesi’ni de Sanayi Mahallesi’ne bağlayan tek şeritli yolun çift şerit haline getirilmesiyle üç mahalle açısından trafiğin daha akıcı bir hal alacağını vurguladı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom