Belediye İlk Kez Elektrikli Araç Aldı

Elazığ Belediyesi temizlik filosuna yeni araçlar dâhil ederken, konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan...

Belediye İlk Kez Elektrikli Araç Aldı Güncel
Temiz ve huzurlu bir şehir olma adına çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Elazığ Belediyesi temizlik filosuna yeni araçlar dâhil ederken, konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Elektrikli temizlik araçlarını bölgede ilk kez kullanan belediyenin kendileri olduğunu” ifade ederek, “ İlkleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.
Gecenin ilerleyen saatleri olmasına karşı çalışmalarını sürdüren Başkan Mücahit Yanılmaz, Elazığ Belediyesinin Ulukent Kavşağındaki temizlik garajına giderek burada yeni araçlar hakkında bilgiler aldı.
Yeni temizlik araçlarının özellikleri hakkında bilgiler veren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz burada yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“Temizlik filomuza yeni araçlar eklemiş bulunuyoruz. Elazığ’da temizliğin daha iyi olabilmesi ve hemşehrilerimizin daha temiz bir şehirde huzur içerisinde yaşayabilmeleri için bu yeni temizlik araçlarımız son derece önem arz ediyordu. Yeni temizlik araçlarımızın bir özelliği de çevre dostu olmaları araçlarımızdan ikisi elektrikli ve aküyle çalışıp 8 saat bu şekilde çalışabilen araçlar. Bu bölgede Elazığ Belediyesi tarafından kullanılan elektrikli temizlik araçlar bir ilk olması özelliğiyle de büyük önem arz ediyor. Elazığ Belediyesi olarak ilkleri yapmaya devam edeceğiz. Büyük çöp kamyonlarımızın giremediği noktalara bu araçlarımız girip çöp ve benzeri atık maddeleri toplayacaklar.
Yine vakumlu ve belden kırmalı diye tabir edilen bir aracımız var ve bu da köşe ve kaldırımlarda bulunan çöpleri toplayacak. Özellikle ağaç yapraklarının toplanması ve ağaç köklerinin temizlenmesin bu aracımız önemli bir işlev görecek. Yeni araçlarımız içerisinde buharla temizlik yapan bir aracımız var ve bunu da insanlarımızın yoğun olarak kullandığı noktalardan olan otobüs duraklarında kullanacağız. Yine binalarda çeşitli yazıların temizlenmesinde bu aracımız etkin bir görev üstlenecek. Ayrıca kanalizasyon tıkanmalarında işlem görecek bir diğer aracımız da bugünden itibaren hizmet vermeye başladı. Bunun yanı sıra motorize ekibimiz de çalışmalarına başladı ve ekiplerimiz temizlik yapılan tüm noktaları çok daha hızlı bir şekilde kontrolünü sağlayacak sıkıntı olan noktalara temizlik ekiplerimizi anında yönlendirecekler.”
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom