Şiir Akşamları Değerlendirme Toplantısı

Hazar şiir akşamları değerlendirme toplantısı yapıldı.

Şiir Akşamları Değerlendirme Toplantısı Güncel
22 Haziran 2013 tarihinde yapılan final programı ile sona eren 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarını değerlendirmek amacıyla bir toplantı yapıldı.
 
Karayolları Sosyal tesislerinde yapılan toplantıya Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Vali Yardımcısı Tarık Bahadır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, kültür ve sanat camiası mensupları, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve basın mensupları katıldı.
 
Toplantıda bir değerlendirme yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarına yurt içi ve yurt dışından 150’ye yakın şair ve kültür adamının geldiğini ve organizasyonun başarılı bir şekilde tamamlandığını söyledi. 4 gün boyunca devam eden etkinliğin muhteşem bir final gecesi ile sona erdiğini kaydeden Öztürk, etkinliğin Yahya Kemal Beyatlı anısına ve İstanbul temalı olması nedeniyle programlara İstanbul Büyükşehir Belediyesinin de önemli desteği olduğunu ifade etti. 
 
 Daha sonra bir değerlendirme yapan Elazığ Valiliği Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı Müdürü Seyfettin Bahçeci, 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarının bütçesi hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeci, etkinliklerin ulaşım, konaklama, tanıtım ve benzeri bütün giderleri ile birlikte 136.568 TL’ye mal olduğunu söyledi.
 
Vali Muammer Erol ise yaptığı değerlendirmede 21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarının başarılı bir şekilde tamamlandığını artık 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarını gerçekleştirmek üzere çalışmalara başlanacağını söyledi. Vali Erol sözleri şöyle sürdürdü, “21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları tamamlandı. Artık bundan sonraki şiir akşamlarına bakıyoruz. Elbette asıl amacımız bir sonraki şiir akşamını bir öncekinden daha güzel ve kaliteli hale getirmektir. Organizasyona maddi destek sağlayan Elazığ Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odasına, ayrıca her türlü katkıyı sunan Fırat Üniversitesine ve diğer kurumlara teşekkür ediyorum. Organizasyon komitesinde yer alan ve şiir akşamlarının başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan çalışma arkadaşlarımı da kutluyorum. Her zaman olduğu gibi şehirde yaşayıp da bu işlerle ilgili ilgisi bilgisi olan herkesi etkinliğe katkı sunmaya davet ediyorum. Gelecek yılın konu başlığı ve içeriği henüz belirlenmedi, bu toplantıda bu yılın değerlendirmesi ile birlikte birazda bu önerileri almak istiyoruz” dedi. 
 
Toplantıda daha sonra şiir akşamlarının değerlendirmesi ve yeni şiir akşamlarında yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişi gerçekleştirildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom