CHP ve İP 'den Cumhuriyet Kutlaması

CHP ve İP Cumhuriyet Bayramı hakkında açıklama yaptılar

CHP ve İP 'den Cumhuriyet Kutlaması Güncel
Yaklaşık 200 partilinin ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyerek buluştukları Öğretmenevi önünden “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” sloganları yükseldi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Mustafa Ünsal Karatepe ise; “AKP iktidarı gelmeden önce tüm milli ve ulusal bayramlarımız birlik beraberlik içerisinde kutlanıyordu ama ne yazık ki AKP iktidarı döneminde bayramlarımıza yasak geldi. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün heykelinin önüne bir çiçek bırakamıyoruz. Bunu cumhuriyet gençliğine ve cumhuriyet halkına çok gördüler. Bunun için biz CHP, İP ve ADD olarak burada bir natif kutlama yaptık ve buluştuk. AKP iktidarı 12 yılda kazanılmış tüm haklarımızı, mallarımızı ve tüm milli duygularımızı bir çizgi çekerek yok etmeye çalışıyor ama sanmasınlar bu yok etme ellerindeki kalemle olmayacak. Şunu çok iyi bilsinler, ellerine kalem veren halk bir gün o kalemi ellerinden alıp elindeki silgiyle bunları tarihten silecekler.” şeklinde konuştu.
 
Kalabalık partili gurubu, yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı alandan basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom