Halkı Sokağa Dökmek Siyasal Çözüm Yöntemi Değildir

Halkı Sokağa Dökmek Siyasal Çözüm Yöntemi Değildir
Son günlerde kardeşliğimizi, ülkemizdeki birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler var. Gençlerimiz üzerinden nemalanan kişiler, gruplar veya siyasi parti ne yapmaya çalışıyor. Yoksa çözüm süreci birilerine battı mı? Milleti temsil eden bütün partiler sorunları çözmek için vardır. Demokraside sokakları karıştırmak kardeşleri birbirine düşürmek yakıp yıkmak yoktur.  "1 Kasım'da Kobani için bir kez daha sokağa çıkarak küresel eyleme güç verilmesi" çağrısı şeklindeki açıklamalar ülkemize ihanettir. Çünkü:  demokrasiye uymaya söz veren ve anayasaya uygun şekilde kurulan bu parti rahat durmuyor yaşadığımız yerlerin kötü olmasını istiyor. Tabir yerinde ise bu partiye rahatlık batıyor ve şimdi ortalığı yangın yerine çevirmeye çalışıyorlar.  

Her ne oluyorsa özellikle de bazı bölgelerdeki kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız üzerinde oyunlar oynanıyor. 
 
Şiddet çağrılarıyla siyaset yaptıklarını zannediyorlar. Ama yaptıkları siyasetin yanlış olduğunu er ya da geç anlayacaklar. Milleti birbirine kırdırmak isteyenler elbette tarihin derinliklerine gömüleceklerdir.
 
Bu tür çağrılarla halkı sokağa dökmek siyasal yöntem değildir. Siyasal yöntem temsil ettiğin vatandaşlara hizmet etmektir. Barış sürecine, çözüm sürecine destek olmaktır, ekonomik kalkınmaya destek vermektir. Hizmetler yerine sokaklara halkı toplamak ise bu güzel ülkeye ihanettir.
 
Toplantı ve gösteri yapma hakkını kullanmanın belli kuralları var. Bu kurallar çerçevesinde, herkes bu hakkı kullanabilir, ama bu kuralları ihlal eder, halkı şiddete teşvik ederlerse güvenlik güçleri elbet devreye girecektir. Bu günlerde o kadar önemli gündem maddeleri var ki durduk yere şiddet çağrısı yapmak millete kötülüktür, ihanettir. Başbakan Ahmet Davutoğlu’ nun özellikle belirttiği gibi: ‘’bu şiddetin en büyük zararı, bu şiddet çağrısını yapanlara döner.’’HDP bu şekilde davranmakla olayların asıl suçlusudur. Suçlularda elbette hesap vereceklerdir, cezasını çekeceklerdir.
 
Hiçbir dinde, hiçbir anlayıştı kardeşleri birbirine düşürmek yakıp yıkmak yoktur. Peygamber Efendimiz (s.a.s) şöyle buyuruyor: 
“Birbirinizle ilgiyi kesmeyin, Bir birinize sırt çevirmeyin, birbirinize kin beslemeyin, Bir birinize haset etmeyin. Ey Allah’ın kulları! Kardeş olun.” (Tirmizi, Birr ve Sıla, 24)
 
Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ nun sükûnet çağrısını dinlemeliyiz. ELAZIĞ bilinçli ve duyarlı bir toplum olduğu için provakosyonlara kapılmadan bu güzel şehrin yakılmasını yıkılmasını istemez. Yok, küresel eylem miş yok şöyle böyle oldu… Şeklindeki oyunlara Elazığ gelmez. Elazığ sevdalıları ne olduğu belirsiz kötü amaçlı kişilere karşı birlik beraberlik içerisindedir. 
  
Bugünlerde bizlere düşen, kin, nefret, ayrılık gayrlılığa değil; birlik beraberlik, sevgi, saygı, muhabbet ve hoşgörüyle kardeşliğe önem vererek yaşamaktır. 
 
Ne olduğu belirsiz kötü amaçlı kişilere karşı,
Geçmişin acılarını bize yeniden yaşatmak isteyenlere karşı,
Gönüllerde kapanmaz yaralar açmak isteyenlere karşı, 
Ortak değerlerimizi ayrılığa, kin ve nefrete dönüştürmek isteyenlere karşı,
TEK YÜREK, halinde gereken cevabı vermeliyiz. Devletimize, milletimize sahip çıkarak, birlik beraberlik, sevgi, saygı, muhabbet ve hoşgörüyle yaşamalıyız. TEK YÜREK halinde bilinçli ve duyarlı YENİ TÜRKİYE’NİN olduğunu göstermeliyiz.
 

Yazarın yazdığı yazılar kendi sorumluluğundadır. Sondakika23.com yazarın yazdığı yazılarken kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom