Sermin Balık İddiaları Yalanladı

Sermin Balık Hakkında Çıkan Haberleri "Düzmece" Olarak Nitelendirdi

Sermin Balık İddiaları Yalanladı Güncel
Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ Milletvekili Sermin Balık; Otomobilinin taksitlerini danışmanına ödettiği" iddiasının, yalan olduğunu belirterek, "Araç şahsımın hesabından nakit alınmıştır ve dekontu mahkemeye sunulmuştur" dedi.
 
Sermin Balık, yaptığı açıklamada, son günlerde sözkonusu iddialara ilişkin yazılı ve görsel basında ismi verilerek yayınlanan haberleri, "iftira" olarak niteledi. Balık, ilgili şahsın 13 Ekim 2011'de 2. danışman olarak göreve alındığını, 1 Şubat 2013'te çıkış bildirimi yapılarak kendisiyle ve 15 Şubat 2013'te de TBMM ile bağlantısının kesildiğini aktardı.
 
Balık,  30 Ekim 2013'te Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.
 
Balık, savcılığın ilgili şahıs hakkında saygınlığı rencide edebilecek şekilde somut bir fiil istinadıyla "hakaret" ve hizmet nedeniyle "güveni kötüye kullanma" suçlarından iddianame düzenlediğini, ceza davasının ise halen Ankara Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam ettiğini söyledi.
 
Yapılan haberlerle devam eden ve henüz sonuçlanmamış olan bir ceza kovuşturmasının gizliliğinin ihlal edildiğini dile getiren Balık, şunları kaydetti:
 
"Böyle çirkin bir saldırıyla, bu mesnetsiz iftiralarla şahsımın ve TBMM'nin zedelenmeye çalışılması, kirletilmeye çalışılması çok üzücü. Bu iddialar düzmece olup, araç şahsımın hesabından nakit alınmıştır ve bu mahkemeye sunulmuştur. Danışmanıma çok güvendiğim için hem para çekme yetkim hem de banka kartım şahsın elindeydi.
 
Hakkımda iftirada bulunan şahıs hakkında haksız ve mesnetsiz beyanları ve söz konusu iftiraya yönelik bir yılı aşkın bir süre önce şikayetçi olmam nedeniyle dava açılmış olmasına rağmen, her ne hikmetse bir yıl sonra ve seçime yakın bir zamanda söz konusu yalanlarla yazılı ve görsel medya üzerinden aleyhime bir algı operasyonu yürütülmektedir.
 
Aslen bu suçun mağduruyken hakkımda asılsız olarak çıkan haberlerdeki suçlamaları kabul etmemekle beraber sorumluları hakkında her türlü cezai ve hukuki kanun yollarına başvuracağım."

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom