Vali Koçak'ın Öğretmenler Günü Mesajı

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, "24 Kasım Öğretmenler Günü" nedeniyle bir mesaj yayınladı

Vali Koçak'ın Öğretmenler Günü Mesajı Güncel
Tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Vali Koçak mesajında şunlara yer verdi:
 
“Öğretmenlik, sabır, özveri ve emek isteyen bir meslektir. Öğretmenler, çocuklarımızın topluma faydalı bir birey olarak yetiştirilmesinde önemli bir rolü üstlenmekte ve bedeli hiçbir değerle ölçülemeyecek kadar saygın bir görevi icra etmektedirler. Genç nesillere Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe topyekun çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimizin başarısı ülkemizin gelecekteki başarısı olacaktır.
 
 
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk: “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz millet adını almak yeteneğini kazanmamıştır.” diyerek öğretmenlerin milletin geleceğini şekillendirmedeki etkin rolüne dikkati çekmiştir.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle; öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmen M. Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom