Elazığspor’u Sevenlerin ve Gönül Verenlerin Dikkatine

Elazığspor’u Sevenlerin ve Gönül Verenlerin Dikkatine
Kayahan Topal / Halkla İlişkiler Uzm
08.12.2014
 
Bir hafta sonunu daha geride bırakırken, Elazığspor’un haftayı puansız kapatması bizleri derinden üzdü.
 Bu üzüntünün nedeni ise mağlubiyetin haksız bir mağlubiyet olması…
Haksız diyiyorum çünkü bu maçı televizyondan ya da stadyumdan izleyen herkes Giresunspor’un atmış olduğu ikinci golün çok açık bir şekilde elle alınıp atıldığına şahit oldu.
Müsabakayı yöneten hakem(!) Erkan Engin dahi gördü…
Hakem görmemiş diyemeyecem çünkü yayıncı kuruluşun tekrar pozisyonunda Erkan Engin’in oyuncunun topu elle aldığını çok bariz bir şekilde gördüğü, aşikar….
Görüyor görmesine ama nedense çalmıyor…
Kaçıp giden 3 puanın yanı sıra, Elazığspor’un da 3 oyuncusuna verdiği kartlarla cezalı duruma düşürmesi haftaya değil bence sezona damga vuran olaydı.
 Öyle tahmin ediyorum ki bu art niyetli kararlarından sonra MHK bu arkadaşı sezon sonu Türk futbolunun selameti ve hakemliğin şerefi adına tekrar gözden geçirir ve bu işi bıraktırır. 
O zat-ı muhterem 90 dakika boyunca saç baş yolduran kararları verebiliyorsa, Elazığlıyım diyen herkes de tepkisini göstermelidir diye düşünüyorum.
En fazla 5 bilemediniz 10 dakikanıza neden olacak ama bu tepkinin binlerce kişi tarafından gösterildiğini hisseden TFF, en azından bundan sonraki maçlar için daha dikkatli davranacak ve hakem Erkan Engin’in de bu yaptığı yanına kar kalmayacak.
Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’na e-posta, telefon ve belgegeçer ile ulaşmak isteyenler için iletişim numaralarını hatırlatayım…
MHK Telefon: 0-212 362 24 80
Belgegeçer: 0-212-323 49 40
E-Posta: iletisim@tff.org.tr
Sosyal medyada tepkilerini ortaya koyan Elazığspor taraftarlarının bu tepkilerini MHK’ya ve TFF’ye mail ve telefon ile bildirmelerinin şahsen yerinde olacağını düşünüyorum…
Aksi halde biz çalmış biz oynamış oluruz…
Tepkimiz sadece Elazığ sınırları içerisinde kalır…
Bu tepkisini sosyal medya’da gösterenlerden biri de Elazığ Atatürk Stadyumunda Elazığsporumuzun maçlarını geçmişten bugüne yakından takip eden, eski futbolcu ve Elazığ Milletvekili Av. Şuay Alpay…
Her ne kadar stadyum konusunda gönlümüz biraz buruk olsa da Sayın Apay’ın tepkisi bence örnek olmalı ve bu sadece bununla kalmayıp gerek TFF ve gerekse MHK nezdinden gerekli görüşmeler acilen yapılmalıdır.
İşte Sayın Vekilimizin o tepkileri…
“Bugün sadece Elazığspor’un hak ve emeği değil, Türk futbolunun güvenirliliği ve temizliği gasp edilmiştir.”
Sadece Elazığ ve Elazığspor’umuzun değil, Türk futbolunun geleceği adına hak hırsızlığı yapanlara karşı haksızlığı haykıracağız”
“Elle atılan gol sadece Elazığspor’umuzun emek ve hakkını gasp etmekle kalmamış, Türk futbolunun da geleceğini açıkça tehdit etmiştir.”
“Elazığspor-Giresunspor maçında elle atılan gol skandalın tüm boyutlarıyla hakemlerle birlikte tartışılmasına yol açacaktır. TFF ve MHK’ya dikkat.”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom