Başkan Yanılmaz'dan Büyükşehir Müjdesi

Başkan Yanılmaz ''Elazığ yakın zamanda büyükşehir olacak''

Başkan Yanılmaz'dan Büyükşehir Müjdesi Güncel
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bir basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Yanılmaz açıklamasında, “Elazığ yakın zamanda büyükşehir olacak” müjdesini verdi.
 
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NUN ZİYARET HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
Başkan Yanılmaz açıklamasında ilk olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Elazığ ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Davutoğlu’nun Elazığ’da en iyi şekilde ağırlanması için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Yanılmaz, “Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu bir dizi açılış ve programlara katılmak üzere 14 Aralık Pazar günü ilimize teşrif edeceklerdir. Yeni Türkiye’nin yeni lideri Sayın Başbakanımızı en güzel şekilde karşılamak ve katılacakları program yerleri ve güzergâhlarında her türlü tedbiri almak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Başbakan Davutoğlu’nun program çerçevesinde Belediye’yi de ziyaret edeceklerini söyleyen Yanılmaz, “Bizler de Sayın Başbakanımıza Elazığ’ın problemlerini ve bu problemlerin çözüm yollarına ait önerilerimizi sunacağız” diye konuştu.
 
“BİROL GÜVEN ÖZÜR DİLEDİ”
TRT’de yayınlanan ‘Seksenler’ dizisinin bir bölümünde bir oyuncunun Elazığ ve Elazığlılar hakkında ifade ettiği cümlelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yanılmaz, dizi senaristi Birol Güven’in kendi şahsında tüm Elazığlılardan özür dilediğini söyledi.
 
Başkan Yanılmaz konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “Elazığ adına bu konuda bizim hassasiyetimiz kınamanın ve resmi açıklamanın ötesine taşınmıştı. Biliyorsunuz Elazığ halkı adına Belediye Başkanı olarak ben, bu konuyu hemen yargıya taşımış ve gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını hukuki yollardan talep etmiştim. Bu amaçla hem RTÜK, hem TRT, hem de diziyi çeken firma aleyhine üç ayrı dava açmıştım. Dizinin yapımcısı Birol Güven bizzat beni arayarak özür diledi. Bununla da kalmayarak söz konusu tiplemenin diziden tamamen çıkarıldığını ve ilgili sahnenin de arşivlerden silindiğini ifade etti.”
 
Bir senaryo gereği de olsa hiç kimsenin Elazığlıyı ve Elazığ’ı farklı bir şekilde göstermeye hakkının olmadığını dile getiren Başkan Yanılmaz, “Elazığlılar olarak her bir ferdimiz alın teri, namusu ve şerefiyle çalışan, karakteri düzgün ve tüm ülkenin tüm şehirlerinde saygın insanlar olarak tanınan ve bilinen insanlarız. Bizi olduğumuzdan farklı göstermek, hiç kimsenin haddi değildir. Elazığ Belediye Başkanı olarak bu cümleleri kendimize hakaret gördük ve hemen gereğini yaparak, geri adım atılmasını sağladık. Bu olay gösterdi ki artık bugünden sonra hiçbir kişi, kurum, kuruluş, dizi, roman Elazığla ilgili bir beyanda bulunurken, iki kez düşünmek zorunda kalacak” dedi.
 
“ELAZIĞ YAKIN ZAMANDA BÜYÜKŞEHİR OLACAK”
Başkan Yanılmaz açıklamasına yakın bir gelecekte Elazığ’ın büyükşehir olmasını bekledikleri müjdesini vererek, “Bugüne kadar gerek eski Başbakanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, gerek şimdiki Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na her fırsatta Elazığ’ın mutlaka büyükşehir yapılması gerektiğini gerekçeleriyle ilettim. Bizim yoğun çabalarımız sayesinde başlatılan çalışmalar sonuçta semeresini verdi. Elazığ yakın zamanda inşallah büyükşehir statüsüne kavuşacak” diye konuştu.
Başkan Yanılmaz, bu çabalarının 30 Mart’ta göreve geldikleri andan itibaren devam ettiğinin altını çizerek, Elazığ’ı her zaman bir bütün olarak gördüklerini ve bir ile ait planlamanın bir tek merkezden yapılmasının bütçe ve teknik açıdan önemini vurguladı. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom