Elazığ'da 3. Harput Kültür ve Sanat Buluşması!

Geçtiğimiz haftasonu Elazığ, muazzam bir kültür sanat buluşmasına ev sahipliği yaptı.

Elazığ'da 3. Harput Kültür ve Sanat Buluşması!
Bu etkinliğe katılanlar arasında çok değerli dostum Şair, Şerif Fatih AKKAĞIT, değerli arkadaşım Marmara Ünv. Türk Dili ve Edebiyatı Öğrt. Görevlisi Sezin Seda ALTUN, çok kıymetli hocamız Yeditepe Ünv. Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Ali BUDAK, Şair ve Eleştirmen Küçük İskender ve adlarını burada paylaşamadığım bir çok değerli sanatçı, üç gün boyunca kültür ve sanat adına ne varsa aydın fikirlerini Elazığ halkıyla paylaştılar.
 
Burada üzerinde durmak istediğim, bu kadar çok değerli insaların bir arada olduğu etkinliğe toplum olarak ne kadar ilgi gösterebildik? Öyle sanıyorum ki bu tarz etkinliklere artık ilgisiz davranıyoruz. Geçtiğimiz pazar günü radyo programımda da bunu söyledim. Evet, belki bizler toplum olarak duyarsız davranabiliriz; ama en azından çocuklarımızı bu tarz etkinliklerden uzak tutmak yerine daha çok edebiyatla, şiirle kısacası sanatla olabildiğince iç içe tutmalıyız, sanat aşkını ve sanatçı ruhunu onlara aşılamalıyız ki Elazığ ve Harput kültürünü asırlarca nesilden nesile anlatabilelim.
 
Elazığ'a gelen değerli misafirler, Elazığ Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu Kürsü Başı Konserini dinlerken mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Yine Elazığ'ın tarihi mekanları da misafirlerimizin büyük ölçüde ilgisini çekti. Özellikle maneviyatı yüksek türbelerimizin bulunması, Harput'ta bulunan Ulu Camii ve Sarahatun Camii'nin muazzam mimarisi...vb. Ben memleketim adına bu durumdan çok hoşnut olduğumu belirtmek isterim. Kültür ve sanat adına duyarsızlıklarımız olsa da  bu tarz etkinlikler sıkça yapıldıkça memleketimizin bunun da üstesinden geleceğine tüm içtenliğimle inanıyorum.
 
Bu etlinliğe öncülük yapan ELAYŞAD Derneğine ve desteklerini esirgemeyen Elazığ Valiliğine, Elazığ Belediyesine, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasına sonsuz teşekkürler ediyorum.
 
17Ekim2014
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom