İnsanlık Ölmemiş... Ücretsiz Özel Ders

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında “Birlikte Öğrenelim” adlı proje ile örnek bir çalışmaya daha imza attılar.

İnsanlık Ölmemiş... Ücretsiz Özel Ders Eğitim
Eğitim Fakültesi öğrencileri Aksaray Mahallesinde bulunan Balakgazi Ortaokulunda ekonomik durumu iyi olmayan öğrencileri tespit ederek bu öğrencilere ücretsiz özel ders verdi.
 
Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisi ve proje başkanı Uğur Tepe, Eğitim Fakültesi yöneticileri ve hocalarının destekleriyle sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiklerini belirterek, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik olarak çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.
 
Tepe, “Balakgazi Ortaokulunda öğrencilere yönelik olarak ilk hafta ders çalışma yöntemleri ile ilgili teknikler verildi. Etüt esnasında anlatılan konuların ardından öğrencilerin çözemediği sorular çözülerek konunun pekiştirilmesi sağlandı. Ders dışı manevi destek amaçlı öğrencilere rehberlik etkinlikleri yapıldı. Projemizin bitmesine son iki hafta kala öğrenciler ile çeşitli etkinlikler yapılarak öğrencilerin motivasyonları arttırılmaya çalışıldı. Aynı zamanda sponsorlar aracılığıyla temin edilmiş olan kırtasiye malzemeleri, belirlenmiş olan öğrencilere dağıtıldı. Bu projede benimle birlikte emek veren başta Topluma Hizmet Uygulamaları dersi koordinatörü Eğitim Fakültesi Öğretim görevlisi Şevket Koçsoy’a, proje ekibinde yer alan Melike Gülpak, Nihal Avcı, Öznur Bingöl ve Gülhan Kaplan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom