Belediyeden Üniversite Öğrencilerine Destek

Elazığ Belediyesi'nin Fırat Üniversitesi öğrencilerine tanıdığı ikametgâhlarını Elazığ'a aldırmaları koşuluyla ücretsiz toplu taşıma hizmetinden yaralanmaya yönelik başvurular başladı.

Belediyeden Üniversite Öğrencilerine Destek Güncel
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelerek, Belediyenin öğrencilere tanıdığı ücretsiz toplu taşıma hizmeti hakkında bilgi verdi.
 
Başkan Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı ile birlikte Üniversite Evine gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamada, ikametgâhlarını Elazığ’a aldıran veya Elazığ’a kayıtlı olan tüm öğrencilerin bu haktan yararlanabileceğini söyledi. 
 
Otobüslerin kullanımına ilişkin bir sınırlama olmadığını ifade eden Başkan Yanılmaz “Elazığ’da okuyan üniversite öğrencilerimiz, öğrenim süreleri boyunca otobüsleri ücretsiz kullanabilecekler. Bunun için öğrencilerimizin 25 Aralık’a kadar ikametgâh, öğrenci belgesi ve bir adet fotoğrafla bizlere müracaat etmelerini istiyoruz. Bizler de 1 Ocak 2015’ten itibaren ücretsiz ulaşım kartlarını dağıtacağız” dedi. Bu kartların her yıl yenileneceğini de belirten Yanılmaz, öğrencilerin otobüsleri kullanım bedelinin Belediye tarafından ödeneceğini kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom