Meslek Danışmanlarından Ankara'ya Mektup

Elazığ'da bulunan yaklaşık 50 iş ve meslek danışmanı, kitaplaştırdıkları mücadelelerini posta yoluyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderdi.

Meslek Danışmanlarından Ankara'ya Mektup Güncel
İş-Kur tarafından işsizlik sorununa çözüm bulmak amacıyla başlatılan iş ve meslek danışmanlığı projesinin hayata geçirilmesinden sonra işsiz kaldıklarını iddia eden Türkiye genelindeki 7 bin işsiz iş ve meslek danışmanı, 18 aylık atanma mücadelelerini kitap haline getirdi. Elazığ’da bulunan yaklaşık 50 meslek danışmanı, atamalarının yapılması için, kitaplaştırdıkları mücadelelerini merkez PTT Şubesi'ne gelerek posta yoluyla Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık merkezlerine gönderdi. 
 
İş ve meslek danışmanları adına konuşan Abdulselam Bulut, "Türkiye'de herkesçe kabul edilen bir işsizlik sorunu var. İş-Kur tarafından hayata geçirilen iş ve meslek danışmanlığı projesi de bu sorunun çözümünde öncü rol oynamaktadır. Türkiye genelinde 3 bin 851 danışman ile sürdürülen bu proje maalesef 7 bin işsiz iş ve meslek danışmanı oluşturarak bizleri işsiz bıraktı. 18 aydır atanma mücadelesi veriyoruz. Devlet büyüklerimizden emek sarf ederek kazandığımız sınav neticesinde atama müjdesinin gelmesini bekliyoruz" dedi. 
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom