Elazığ'ın Sahibi Yok Diyenlere...

Her fırsatta “Elazığ'ın sahibi yok” diyerek şehirde negatif duyguların esmesine sebep olan kesimlere cevap CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'dan geldi.

Elazığ'ın Sahibi Yok Diyenlere... Güncel
Ağbaba yapmış olduğu basın toplantısında Karayolları 8. Bölge müdürlüğünün Elazığ’da olması sebebiyle bu şehre daha çok hizmet götürülmesine rağmen ulaşımda Malatya’nın cezalandırıldığını ifade etti. Hizmetlerin Elazığ bölgesine yığılmasından şikâyet eden Ağbaba Malatya milletvekillerini de yeterince şehre sahip çıkmadıklarını ifade etti.
 
Yaptığı yazılı açıklamada Karayolları 8. Bölge Müdürlüğünün, nüfusu 756 bin olan ve büyükşehir statüsünde yer alan Malatya yerine Elazığ’da olmasının yanlış olduğunu ve bu kurumun Malatya’ya taşınması konusunda siyasilere ve STK’lara görev düştüğünü belirtti. 
 
Sanayi, tarım, turizm ve diğer sektörlerde bölgede söz sahibi olan Malatya için ulaşımın çok önemli olduğunu ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, bu gerçekliğe rağmen Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün Elazığ’da bulunmasına anlam veremediğini belirtti. Bölge müdürlüklerinin yatırımlarda ve bu yatırımların hızlı bir şekilde uygulanmasında önemli bir rol oynadığını aktaran Ağbaba, “Bunun en güzel örneği Elazığ’dır. Elazığ, ulaşım konusunda Malatya’dan en az 20 yıl ileriye gitti” dedi.
 
CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba’nın bu açıklaması her fırsatta Elazığ’ın sahibi yok diyen kesimlere en güzel cevap oldu.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom