Konuşan Etso

Elazığ'ın birçok alanda geri kaldığına hatta şehrin olması gereken noktadan çok geride olduğuna dair düşüncelerin halkımız tarafından dillendirilmesi çok doğal bulunurken,

Konuşan Etso Güncel
benzer ifadelerin yönetici kesimlerinden gelmesi kamuoyunda şaşkınlık yarattı.
 
ETSO Başkanı Ali Şekerdağ Kanal Fırat televizyonunda usta gazeteci Arif Çakmak’ın sorularını cevapladı. Programda şehrin sahipsizliğinden yakınan Şekerdağ’a Arif Çakmak’ın yönelttiği peki sizin bunda ETSO olarak payınız yok mu sorusuna “ Biz Sivil Toplum Örgütüyüz, bizim yetkimiz yok biz sadece konuşuruz” demesi dinleyenlerde şok etkisi yarattı.
 
Şehrin ekonomik kalkınmasında başrolde olması gereken ETSO’ya “sadece konuşuruz” misyon ve görevi yüklenmesi Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini de rahatsız etti.
 
Usta gazeteci Arif çakmak’ın Organize Sanayi Başkanı Suat Öztürk ile neden küs olduklarını sorması üzerine de “Evet kendisiyle geçmişte yaşadığımız bir seçimin ardından konuşmuyoruz, bu durumumuz devam ediyor. Ancak söz konusu Elazığ olursa bizler neden konuşmayalım” diyerek olayı geçiştirmesi de dikkatlerden kaçmadı.
 
Şehrin kalkınma ve büyümesinde ne önemli kurum olan ETSO Başkanı Şekerdağ geçmişte kendisinin de seçilmiş olduğunu unutarak sırf siyasileri suçlamak amacıyla “Elazığ adam seçmesini bilmiyor” diyerek ilginç bir gafa da imza atmıştı. Yine Kalkınma Kurultayı ikinci oturumuna geç gelip “kusara bakmayın uykuda kalmışım” cümleleriyle de salondakileri güldürmüştü.
 
Elazığ’ın istenen yerde olmaması noktasında da topu tümüyle siyasilere atıp “ben kalben huzurluyum” diyen Şekerdağ, Çakmak’ın “aday olacak mısınız” sorusuna verdiği “ben olmam ama partilerin genel merkezlerinden teklif gelirse düşünürüm” demesi, aykırı değerlendirmelerinin MHP’ye göz kırpma olarak değerlendirildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom