İkram Çeşmesi Hizmette

Elazığ Belediyesi'nin İzzetpaşa Meydanı'nda hizmete sunduğu ‘İkram Çeşmesi'nde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte vatandaşa sıcak çorba ikramı yapılıyor.

İkram Çeşmesi Hizmette                     Güncel
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, halkla birlikte İzzetpaşa Camii’nde kıldıkları sabah namazını müteakip, İkram Çeşmesi’nin açılışını gerçekleştirerek çorba ikram etti. 
 
Başkan Yanılmaz yaptığı açıklamada, “Sabah namazını İzzetpaşa, Yeni ve Saray camilerinde kılanlar ile erken saatlerde işe giden vatandaşlarımız buradan sıcak bir çorba içerek görev yerlerine gidecekler. Bu uygulamamız yılın 365 günü devam edecektir” dedi. 
 
Elazığ Belediyesi bu projesiyle imaret geleneğini yeniden canlandırmaya çalışırken, ikram çeşmesinde sabah 06.30-08.00 saatleri arasında sıcak çorba ikramı yapılıyor. Kahvaltı yapmadan evden çıkmak zorunda kalan vatandaşlar ve özellikle üniversite öğrencileri çeşmeye büyük ilgi gösteriyor.
 
Hijyenik koşulların sağlandığı bu çeşmelerden çorbalarını içen vatandaşlar, soğuk kış günlerinde içlerini ısıtma imkânı buluyorlar. Elazığ Belediyesi’nin sosyal projeleri kapsamında yer alan bu örnek çalışmayla, Elazığlılar her gün usta ellerden çıkan farklı lezzetlerle buluşacaklar. 
 
Uygulamadan oldukça memnun olduklarını, belediyenin bu projeyle özelikle ücretsiz taşımacılığın ardından bu hizmet ile üniversite öğrencilerine önemli miktarda ekonomik katkı sağladığını ifade ederek, bu geleneği başlatan Başkan Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom