Enerji Verimliliği Semineri

Kamu yöneticilerine enerji verimliliği konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenlenen “Enerji Verimliliği Semineri” gerçekleştirildi.

Enerji Verimliliği Semineri Güncel

“Enerji Verimliliği Semineri” Gerçekleştirildi

Kamu yöneticilerine enerji verimliliği konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenlenen “Enerji Verimliliği Semineri” gerçekleştirildi.

Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ercan Çiçek, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda katılımcılara EVD Enerji Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri Şirketi yetkilileri Birsen Bakır ve Tamer Akkuş tarafından enerji verimliliği uygulaması hakkında bilgiler verildi.

Elektrik Mühendisi ve Enerji Yöneticisi Birsen Bakır konuşmasında ülkemizin dışa bağımlılığının en fazla enerji alanında olduğuna dikkat çekerek, sadece konutlarda uygulanabilecek basit uygulamalarla yılda 4-5 milyar dolar civarında tasarruf edilebileceğini söyledi. Ülkemizde enerji verimliliği kavramının yeni yeni uygulanmaya başladığını anlatan Bakır, ilgili mevzuatın 2007 yılında yayınlanan Enerji Verimliliği Kanunu’ndan sonra düzenlenmeye başlandığını söyledi.

Toplantıda daha sonra enerji verimliliği için yapılması gerekenler ile kurum ve kuruluşlara düşen görevler hakkında bilgiler verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom