Başkan Yanılmaz Usta Kalemlerle Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Manas Kültürevi'ni ziyaret ederek, Elazığ'ın son 50 yılında izler bırakmış usta kalemlerle bir araya geldi.

Başkan Yanılmaz Usta Kalemlerle Buluştu Güncel
Bahattin Karakoç, Şükrü Kacar, Şener Bulut, Paşa Demirbağ, Prof. Dr. Ahmet Buran, Hasan Özçam, Mithat Yılmaz, Naci Onur, Ahmet Tevfik Ozan, Zekeriya Bican, Gülerkan Aydoğmuş, Harun Taşdemir, Mustafa Döner, Kemal Ergün Aslan, Hasan Ergin Yılmaz, Hadi Önal, Doğan Sever, Tuncer Sönmez ve daha birçok sanatçı ve şairin hazır bulunduğu ziyarette konuşan Manas Kültür Evi sorumlusu Şener Bulut, Kayseri’de düzenlenen Nevzat Türkten Vefa Gecesi’ne Elazığ Belediyesi’nin desteğiyle katıldıklarını belirterek, Başkan Yanılmaz’a teşekkür etti.
 
Başkan Yanılmaz’a Kayseri Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki tarafından gönderilen ‘Kayseri’ isimli eseri takdim eden Naci Onur ise yaptığı konuşmada, “Elazığ’ın sahibi yoktur diye pek çok kişi serzenişte bulunuyor. Sizin 30 Mart’ta seçilmiş olmanız, Elazığ’ın bir sahibi olduğunu bize gösterdi. Sizler, bizlere Kayseri’deki etkinliğe katılmamız dolayısıyla her türlü desteği verdiniz bundan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Başkan Yanılmaz ise Elazığ’ın kültürüne hizmet etmekten gurur duyduklarını ifade ederek,  “Elazığ’ın sahibi Elazığlıların kendisidir. Kültür ve sanatla uğraşan insanlarıdır. Bizim yaptığımız  sadece yardımcı olmaktır” diye konuştu.
 
Başkan Yanılmaz daha sonra, ünlü şair Bahattin Karakoç’a İshak Sunguroğlu tarafından kaleme alınan ‘Harput Yollarında’ isimli kitabı hediye etti.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom