Engellilere Moral Etkinliği

İl Özel İdare Genel Sekreterliği'nin ev sahipliğinde düzenlenen “Engelli Çocuklara Moral ve Motivasyon Etkinliği” gerçekleştirildi.

Engellilere Moral Etkinliği Güncel

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Elazığ Engelliler Platformu tarafından organize edilen etkinliğe özel eğitim okullarında eğitim gören engelli çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

İl Özel İdare Genel Sekreterliği Hazar Gölü Sosyal Tesisleri’nde yapılan “Engelli Çocuklara Moral ve Motivasyon Etkinliği” programına Vali Muammer Erol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, Sivrice Kaymakamı Sultan Doğru, Elazığ Engelliler Platformu Üyeleri ile engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Programda engelli çocuklar ve aileleri mahalli müzik sanatçıları tarafından seslendirilen eserler eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Programla ilgili bir değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, “Bu programda engelli çocuklarımız ve aile bireylerini ağırlamaktan dolayı oldukça mutluyuz. Organizasyondaki temel hedefimiz engelli çocuklarımızın topluma adaptasyonları adına onların sorunlarını azaltmaya bir nebze de olsa katkıda bulunmaktır. Umarım engelli çocuklarımız ve aileleri bu programdan memnun olarak ayrılacaklardır. Ailelerimizin bizden bu programların devamı konusunda talepleri olmuştur, bu talepleri imkânlar çerçevesinde yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Sivrice Kaymakamı Sultan Doğru ise kamu kurum ve kuruluşlarının sahip olduğu imkânların ve sosyal tesislerin engelli çocukların ve ailelerinin istifadelerine sunulmasının önemli olduğuna değinerek, kaymakamlık olarak kendilerinin de üzerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Programa katılarak bir süre engelli ailelerle sohbet ederek sorunlarını dinleyen Vali Muammer Erol ise yaptığı değerlendirmede, bu tür programların engelli bireylerin sosyalleşmesine önemli katkılar olduğunu söyledi. Vali Erol sözlerini şöyle sürdürdü, “Bugün önemli bir etkinliğe İl Özel İdaremiz ev sahipliği yapmaktadır. Engelliler Platformu’nun talepleri ile İl Özel İdare Genel Sekreterliği Hazar Gölü Sosyal Tesisleri bugün engelli çocuklar ve ailelerini misafir etmektedir. Devletin her türlü imkânı ve tesisi bu tür faaliyetler için kullanılması oldukça anlamlıdır. Engelli ailelerimize bir gün de olsa bir soluk aldırılması, sorunlarından uzaklaştırılması çok güzel bir uygulamadır. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Çeşitli etkinlikler ile gün boyu devam eden program verilen yemek ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom