Tamamlanan Tesisler Açıldı

Kalecik Barajı Mesire alanında yapımı gerçekleştirilen tesislerin açılışı törenle yapıldı...

Tamamlanan Tesisler Açıldı Güncel

Karakoçan'da Tamamlanan Tesisler Açıldı

Karakoçan Kaymakamlığı tarafından SODES projeleri kapsamında Kalecik Barajı Mesire alanında yapımı gerçekleştirilen tesislerin açılışı törenle yapıldı.

Törene Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Karakoçan Kaymakamı Kemal Atasoy, Belediye Başkanı Nurettin Arslan ve çok sayıda davetli katıldı.

“Karakoçan Gençliği Spor Yapıyor” adlı SODES Projesi kapsamında gerçekleştirilen tesislerin açılış törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nurettin Arslan, bugünün Karakoçan için mutlu bir gün olduğunu söyledi. Arslan, Karakoçan’ın her geçen gün geliştiğini, bu hizmetlerin bu gelişmelerin bir parçası olduğunu söyledi.

Karakoçan Kaymakamı Kemal Atasoy ise konuşmasında, “İlçemizde yaklaşık 10 yıla yakındır atıl durumda bulunan bu baraj çevresi ailelerin gelemediği izbe bir yer haline gelmişti, ilçemiz için bulunmaz bir güzelliğe sahip olan Kalecik Barajı ve çevresi düzenlenerek gençlerimizin spor yapabilecekleri, güzel vakit geçirebilecekleri bir ortam oluşturulması için SODES projesi hazırlanmış ve hayata geçirilmiştir. "Karakoçan Gençliği Spor Yapıyor" adlı SODES projesinin 145 Bin TL toplam bütçesi ile Kalecik Barajı mesire alanı sınırları içerisine; voleybol, basketbol, hentbol sahası, 1 adet semt sahası, 1 adet çocuk oyun parkı, 5 adet açık alan spor aletleri, toplamda 800m 2 civarında yürüyüş parkuru 2500 m2 parke yol ve 1 adet 150m2 gençlik merkezi ve restoran yapılmıştır. Ayrıca mesire alanı içi yollar, içme suyu kanalları, mescit ve lavabolar yapılmıştır” dedi.

Konuşmaların ardından Kalecik Barajı ve çevresi düzenlenerek yapılan tesisler ile spor alanları hizmete açıldı.

Açılışı gerçekleştiren Vali Muammer Erol ve diğer katılımcılar daha sonra Kalecik Baraj alanında yapımı tamamlanana tesisleri gezerek ilgililerden bilgi aldılar.

Vali Muammer Erol Karakoçan ziyareti kapsamında ilçede hizmet vermeye başlayan Medical Park Hastanesi İrtibat Bürosu’nu da hizmete açarak hastane yetkililerinden büronun çalışmaları hakkında bilgi aldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom