Piknik Sonrası Cam Şişe Ve Sigara İzmaritlerine Dikkat Edelim

Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün, olumsuz durumların asgari seviyeye inmesi adına vatandaşları uyararak, özellikle piknik sonrası cam şişe ve sigara izmaritlerinin gelişi...

Piknik Sonrası Cam Şişe Ve Sigara İzmaritlerine Dikkat Edelim Güncel
Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün, olumsuz durumların asgari seviyeye inmesi adına vatandaşları uyararak, özellikle piknik sonrası cam şişe ve sigara izmaritlerinin gelişi güzel atılmamasını istedi.
 İtfaiye ekiplerinin günde en az 30 yangına başarıyla müdahale ettiklerini ve bugüne kadar ilimizde üzücü bir durum yaşanmaması adına öz veriyle görev yaptıklarını kaydeden Başgün, yaz mevsimine girilmesiyle birlikte günde en az 30 yangına müdahale ettiklerini ve yıldaysa en az 2000 yangın vakasıyla karşılaştıklarını belirterek açıklamasına şöyle devam etti:
“Yangınların çıkış sebebinin %90 insan kaynaklanmaktadır. Vatandaşlarımızı buradan uyarmak istiyorum piknik yerlerin de kullandıkları cam şişeleri etrafa atmamaları rica ediyorum. Çünkü cam şişeler mercek etkisi yaptığı için yangınlar çıkıyor. Bir diğer önemli konu ise vatandaşlarımızın içilen sigaraları söndürmeden etrafa atmasıdır. Bu sebepten dolayı yangınların çıkış sebeplerinin en başında gelen nedenlerden birisi budur. Yangınlarla mücadelede en önemli şey yangın çıktığında ona müdahale etmektir. Eğer vatandaşlarımız yangına müdahale etme konusunda bilinçli olursa yangına büyümeden çok rahatlıkla yangını söndürülebilir. Bizlerde İtfaiye Müdürlüğü olarak vatandaşlarımız bilgilendirmek için kurum ve kuruluşlarımızda tatbikatlar gerçekleştiriyoruz.”
Açıklamasında Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’na teşekkür eden İtfaiye Müdürü Başgün, sözlerini şöyle tamamladı:
“Ayrıca ben buradan Belediye Başkanımız Süleyman Selmanoğluna çok teşekkür ediyorum. Çünkü Başkanımız İtfaiyemizin her türlü söndürme cihazımıza sahip olmamızı sağladı. İtfaiye personellerimizin güvenlikleri için tüm tedbirlerimizi almamızı sağladı.”
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom