Şehit çocuğuna bakmadığı iddia edilen doktora soruşturma

Elazığ'da 15 Temmuz şehidi Özel Harekat Polisi Hüseyin Göral'ın göremediği 4 aylık oğlu Ali'ye bakmadığı ve terslediği iddia edilen doktor hakkında soruşturma açıldığı bildirildi.

Şehit çocuğuna bakmadığı iddia edilen doktora soruşturma Güncel

Elazığ’da 15 Temmuz şehidi Özel Harekat Polisi Hüseyin Göral’ın göremediği 4 aylık oğlu Ali’ye bakmadığı ve terslediği iddia edilen doktor hakkında soruşturma açıldığı bildirildi.

İddiaya göre, 15 Temmuz şehidi Hüseyin Göral’ın eşi, oğlu Ali için Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniğine gittiğinde doktor H.G.P’nin bakmadığı, şehit çocuğu denildiğinde ise "Şehit çocuğu ise çocuğu, çıkın dışarı" diyerek tepki gösterdiği iddia edildi.

Bunun üzerine yaşanan olay Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne iletildi. Rektörlükte bir açıklama yaparak doktor ve görevliler hakkında soruşturma başlatıldığını aktardı.

SORUŞTURMA HASSASİYETLE YÜRÜTÜLECEK

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, "04.05.2017 tarihinde Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniğinde 15 Temmuz şehidimiz merhum Hüseyin Göral’ın eşi ve çocuğuna yönelik üzücü olayla ilgili olarak rektörlüğümüz, Fırat Üniversitesi Hastanesi Çocuk Nöroloji Polikliniğinde görevli doktor ve görevliler hakkında bir soruşturma başlatmış olup, soruşturma sonucu hakkında kamuoyu en kısa süre içerisinde bilgilendirilecektir. Vatan uğruna şehit olan evlatlarımızın emanetini kendi emanetimiz gibi görerek, konunun bu hassasiyette yürütüleceğini kamuoyuna saygı ile duyururuz" denildi.

VALİ SORUŞTURMAYI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’nun yakından ilgilendiği ve daha öncede "Şehidimiz Hüseyin Göral’ın hiç kucağına alamadığı oğlu Ali, vali dedesini ziyarete geldi. Onu kucaklamak tarifsiz bir mutluluk" notuyla sosyal medyadan fotoğrafını paylaştığı 4 aylık Ali bebekle ilgili soruşturmayı titizlikle takip ettiği öğrenildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...