Kriz Masası Devrede

İlimizde yaşanan ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve yaşanması muhtemel olumsuzlukların önüne geçilebilmesi amacıyla 06.01.2015 tarihinde Valiliğimizce yapılan toplantı da şu kararlar alınmıştır;

Kriz Masası Devrede Güncel
reklam
1) İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde 7/24 esasına göre çalışmak üzere İl Afet Acil Durum Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Halk Sağlığı personelinden oluşan kriz merkezi oluşturulmuştur.  Vatandaşlarımız Kriz Merkezine 122  ve  247 34 38 nolu telefon ile 237 15 04 numaralı fakstan ulaşılabileceklerdir.  Söz konusu kriz merkezi vatandaşlarımızdan gelen taleplerin değerlendirilmesi ve ilgili kurumlarca çözüme kavuşturulması amacıyla koordineyi sağlayacaktır. Ayrıca, UMKE ve AFAD ekipleri yaşanması muhtemel olaylara anında müdahale edebilmek için hazır bulunacaklardır.
 
2) Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Harput Yetiştirme Yurdu ağır kış koşullarında barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın hizmetine tahsis edilmiş olup adı geçen kurum ve SYDV tarafından vatandaşlarımızın iaşe ve ibate giderleri karşılanacaktır. 
 
Ayrıca vatandaşlarımızca, barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımızla ilgili 155-156 ve 112 numaralara yapılan ihbarlar ilgili birimlerimizce değerlendirilerek barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımızın adı geçen kurum bünyesinde istihdamı sağlanacaktır. Ayrıca barınma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaşabilmek için il genelinde asayiş ekiplerimizce verilen devriye hizmeti sayısı arttırılacaktır.
 
3) SYDV tarafından acil yakacağa ihtiyacı olan ailelerimizin ihtiyaçları ivedilikle karşılanacaktır.
 
4) Özellikle kırsalda yaşayanlar başta olmak üzere riskli gebeliği olan anne adaylarımız aile hekimlerimizce takip edilerek ‘Misafir Anne’ uygulaması çerçevesinde il ve ilçe merkezlerimizde misafir edilecek olup İl Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce konu takip edilecektir.
 
5) Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşımın aksayabileceği bölgelerde acil sağlık hizmetlerinin sunumunda olumsuzluk yaşanmaması amacıyla paletli ambulanslarımız görevlendirilecektir.
 
6) İlimiz genelinde kar yağışı nedeniyle ulaşımın aksamaması amacıyla Karayolları Bölge Müdürlüğü ekiplerinin, bunların konuşlu bulunduğu noktalar İl Jandarma Alay Komutanlığı, İl Afet Müdürlüğündeki kriz merkezine bildirilecek yaşanması muhtemel olaylara anında müdahale edilecektir. 
 
7) Meteoroloji Bölge Müdürlüğünce günlük hava tahmin raporları kriz merkezi başta olmak üzere kaymakamlıklarımız, kolluk, sağlık ve ilgili birimlerle gerekli önlemlerin önceden alınması amacıyla paylaşılacaktır.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom