Soğuk Havalar Aktarcılara Olan İlgiyi Arttırdı

Elazığ'da tarihi Kapalı Çarşı'da bulunan aktarcılar, soğuk havaların arttığı şu günlerde hastalıklara karşı müşterilerine özel bitkisel ilaçlar sunuyor.

Soğuk Havalar Aktarcılara Olan İlgiyi Arttırdı Sağlık
reklam
Havaların soğuması ile birlikte gribal enfeksiyonlarda artışı olduğu Elazığ’da, vatandaşların aktarcılara ilgisi de arttı. Alternatif tıp olarak görülen aktarcılar da soğuk havalar ile birlikte işlerinin arttığına belirterek, müşterilerine özel hazırlanmış bitkisel ilaçlar sunuyor. 
 
Kapalı Çarşı’da bulunan aktarcılara gelen vatandaşlar, soğuk havalardan dolayı hasta olmamak için bitkisel ilaç aldıklarını söyledi. Melisa ve papatya çaylarının yanı sıra ıhlamur ve tarçın gibi bitkisel ilaçların soğuk havaların etkisini azaltmak için faydalı olduğunu ifade eden vatandaşlar, bu tür bitkisel ürünlerin sadece kış aylarında değil her mevsim tüketilmesi gerektiğini dile getirdi.
 
Kapalı Çarşı esnaflarından aktarcı Kadir Doğan da tezgahında birçok bitkisel ürünü barındırdığını ifade ederek, "Havaların soğumasıyla birlikte bitkisel ürünlere de ilgi arttı. Vatandaşlarımızın talebini karşılamak için biz de elimizden geldiğince her türlü bitkiyi tezgahımızda bulundurmaya gayret ediyoruz. Özellikle melisa, papatya çayları, tarçın gibi bitkisel ürünlerin olup olmadığı soruluyor. Biz soğuk kış günlerinde vatandaşlarımızın bu tür ürünleri kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Bir de Cemile Sultan adını verdiğimiz bir çayımız var. Bu özel karışım. Birçok faydalı bitkisel ürünün karışımından oluşuyor. Vatandaşlarımız bu ürünü kullanırsa soğuk havaların etkisinden kurtulacaklardır" diye konuştu. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom